Korejská hudba a Mendelssohn

Program:
Soonmee Kang: Where Do We Come From Where We Are Going
Soonmee Kang: Children, Their Pureness
Soonmee Kang: Barachum
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 5 D dur op. 107 (Reformační)

Účinkují:
Janáčkova filharmonie Ostrava
Heiko Mathias Förster – šéfdirigent JFO

Mimořádný koncert připravila Janáčkova filharmonie Ostrava pro své posluchače 13. září 2017. Večer bude patřit současné korejské skladatelce Soonmee Kang, která za svou tvorbu získala již několik národních ocenění. Zazní tři její skladby nazvané Do We Come From Where We Are Going, Children, Their Pureness a Barachum. Program završí uvedení Mendelssohnovy Symfonie č. 5 tzv. Reformační.
Ve skladbě o čtyřech částech Do We Come From Where We Are Going  aneb Odkud přicházíme a kam jdeme? se Soonmee Kang se pokusila vyjádřit krásu přírody a života v ní. V díle využila také deageum (korejská tradiční bambusová flétna). Hudba kusu nazvaného Children, Their Pureness je inspirována třemi malbami zobrazujícími mladé chlapce, kteří se často objevují v nevinných i humorných podobách v různých formách umění. Čistota, kterou představují, je vyjádřena v hudbě mimo jiné i za pomoci tradičního korejského nástroje kajagum, který patří mezi citery. Původní měl dvanáct strun, ale existují také verze s 21 a více strunami. Barachum (pro soprán a orchestr), což je název třetí zařazené skladby Soonmee Kang, je buddhistický rituální tanec a skladba je jeho osobitým autorčiným ztvárněním.
Vstupenky na tento zajímavý koncert pořídíte v Janáčekpointu, online na www.jfo.cz nebo v pobočkách OIS již za 50 Kč. Pro abonenty Janáčkovy filharmonie je tento koncert bonusem, mají vstup zdarma.