Workshopy

Workshopy pro školy 2016/17

Nejlepším způsobem, jak se plně věnovat každému dítěti na jeho cestě k hudbě, jsou workshopy. Během nich se lektor interaktivně věnuje prohlubování vědomostí každého z žáků.  Kromě myšlení tak budou někdy děti muset zapojit i ruce a hlasivky.

EcoMusicHrátky
pro: první stupeň a druhý stupeň ZŠ
cena: 50 Kč*

Každý má svého Leoše… nebo aspoň Bystroušku
pro: druhý stupeň ZŠ
cena: 50 Kč*

Formování
pro: střední školy
cena: 50 Kč*

Výše uvedené workshopy se uskuteční v hudebním sále JFO (min. 20 osob, max. 40 osob) vždy 1. a 3. úterý v měsíci (dle domluvy), a to v 8:30 a v 10:30 hodin.

 

Jak se zkouší Beethoven (komentovaná zkouška orchestru)
pro: druhý stupeň ZŠ a SŠ
místo: zkušebna JFO (min. 30 osob, max. 80 osob)
termín: 1.11.2016 v 9:00 hodin (délka cca 80 minut)
Cena: 70 Kč*

*) Cena za žáka platná při objednávce nad 20 osob, pedagogický doprovod má vstup zdarma.

Objednávky a dotazy adresujte na skoly@jfo.cz, 602 525 317.

 

Workshopy pro učitele

I v sezóně 16/17 pořádáme vzdělávací kurzy určené pedagogům. Kurzy jsou určeny zkušeným, začínajícím, příp. budoucím učitelům hudební výchovy na ZŠ, ZUŠ a gymnáziích. Zacíleno je především na tvořivé hudební činnosti, propojení hudební, pohybové a dramatické výchovy, na práci s nástroji orffovského instrumentáře, ale i s materiály na první pohled zcela nehudebními. Na kurzu bude prezentován soubor aktivizujících metod a postupů, zaměřený na rozvoj dovedností žáků v hudební výchově.  Učitel za svoji „odvahu“ pustit se do kreativních činností, bývá odměněn nádhernými dětskými a studentskými nápady a projevy. Vzájemná výměna zkušeností z těchto činností je pro učitele inspirující, ale vlastní zkušenost může být i pro ně samotné motivující.

Pro aktuální informace o termínech workshopů pište na skoly@jfo.cz.

Dům kultury města Ostravy – hudební sál JFO

******

Dvouhodinová hudební dílna je zacílena především na tvořivé hudební činnosti, propojení hudební pohybové a dramatické výchovy, na práci s nástroji orffovského instrumentáře, ale i s materiály na první pohled zcela nehudebními. Na workshopu bude prezentován soubor metod a postupů, zaměřený na rozvoj dovedností žáků v hudební výchově. Učitel za svoji „odvahu“ pustit se do kreativních činností bývá odměněn originálními dětskými a studentskými nápady a projevy. Vzájemná výměna zkušeností je pro učitele inspirující.

Workshop je ZDARMA.

Konání: 19. dubna 2017 14:00 – 16:00 hodin, Dům kultury města Ostravy, Hudební sál Janáčkovy filharmonie Ostrava (vchod z levé strany DKMO – od sadu M. Horákové)

přihláška