Janáčkova filharmonie OstravaInterpretační soutěžeInterpretační soutěž mladých talentů pro koncertní sezónu 2023/24

Interpretační soutěž mladých talentů pro koncertní sezónu 2023/24

Janáčkova filharmonie Ostrava v rámci své dlouhodobé strategie poskytuje příležitost k vystoupení mladým hudebníkům, a to i v koncertním repertoáru v doprovodu orchestru. Výběr hudebníků probíhá pravidelně formou interpretační soutěže, které se mohou zúčastnit interpreti/sólisté (mimo obor dirigování – nejedná se o dirigentskou soutěž) ve věku 15 až 28 let, kteří do 20. 12. daného roku zašlou všemi náležitostmi vyplněnou elektronickou přihlášku. Zúčastnit se mohou pouze ti, kteří neúčinkovali v předešlých dvou koncertních sezónách JFO.

Průběh soutěže
Hodnotícími kritérii jsou interpretační výkon soutěžícího a dramaturgie nadcházející koncertní sezóny JFO.

Doporučujeme pro soutěž volit skladby v maximální délce 25-30 minut (minimální délka není stanovena) s doprovodem orchestru v brahmsovském obsazení. Na soutěži účastník přednese zpaměti 10–15 min. úryvek libovolného sólového partu skladby s doprovodem orchestru (případně jeho části, árie), či koncertní skladby. V rámci soutěže bude orchestr nahrazen klavírním doprovodem. Přihlášením do soutěže účastník souhlasí s povinností zajistit si na konkurz vlastní korepetici.

Skladby 20. a 21. století doporučujeme před přihlášením se do soutěže konzultovat s JFO na e-mailu: edukace@jfo.cz. Všem uchazečům doporučujeme si ověřit dostupnost notového materiálu k vybrané skladbě.