fbpx

Kalendář koncertů

C1 Hudební rytmy Jihu

Ravel, Sarasate, de Falla, Villa-Lobos, Piazzolla, Respighi, Bernstein, Bizet

 

Olga Šroubková – housle
Martina Kociánová
– moderátorka
Janáčkova filharmonie Ostrava
Ilyich Rivas
– dirigent

10. 10. 2019
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 160 Kč
Zobrazit detail Koupit vstupenky

K1 Benda Quartet s V. Veverkou

Kramář, Martinů, Takemitsu, Mendelssohn-Bartholdy, Mozart

 

Vilém Veverka – hoboj
Benda Quartet

07. 10. 2019
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 150 Kč
Zobrazit detail Koupit vstupenky

A2 Liszt – Paganini klavíru

Čajkovskij, Liszt, Martinů

 

Simon Trpčeski – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
Risto Joost
– dirigent 

03. 10. 2019
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy

JFO na Svatováclavském hudebním festivalu

Suk, Kabeláč, Dvořák

 

Pavla Vykopalová – soprán
Roman Hoza – baryton
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala – sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Robert Kružík – dirigent

28. 09. 2019
17:00 hod.
Ostrava, Katedrála Božského Spasitele
od 150 Kč

3. abonentní koncert v Opavě

Beethoven

 

Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala – sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Risto Joost – dirigent

24. 09. 2019
19:00 hod.
Opava, kostel sv. Václava
od 240 Kč

Koncert v Hamburku

Suk, Beethoven

 

Kateřina Kněžíková – soprán
Štěpánka Pučálková – mezzosoprán 
Ľudovít Ludha – tenor
Martin Gurbaľ – bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala – sbormistr
Risto Joost – dirigent

22. 09. 2019
11:00 hod.
Hamburk, Elbphilharmonie, Platz der Deutschen Einheit 4

G1 Janek Ledecký s Janáčkovou filharmonií

Janek Ledecký – zpěv, kytara
Janáčkova filharmonie Ostrava
Hanz Sedlář 
– dirigent

18. 09. 2019
19:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice

Viva il canto – Gala koncert v Cieszyně

Jubilejní koncert ke 35 letům na scéně a 60. výročí narození Aleksandera Teligy

14. 09. 2019
18:00 hod.
Cieszyn, Teatr im. Adama Mickiewicza

A1 Zahajovací koncert 66. sezóny

Brahms, Suk

 

Sergey Khachatryan – housle
Janáčkova filharmonie Ostrava
Vassily Sinaisky – dirigent

12. 09. 2019
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy

JFO v Polsku

Wagner

 

Roy Cornelius Smith – tenor, Juyeon Song – soprán, Tamara Gallo – soprán,
Alexander Kaimbacher – tenor, Brian Davis– baryton, John Paul Huckle – bas
Canticum Ostrava, Jurij Galatenko – sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava

Robert Reimer – dirigent

31. 08. 2019
17:00 hod.
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Lusławice, Polsko

Smetanova Litomyšl – Sólo pro 100 smyčců II.

Holst, Suk, Mahler, Glass, Jenkins, Martinů

 


Smyčcové sekce
Janáčkovy filharmonie Ostrava, Moravské filharmonie Olomouc, Komorní filharmonie Pardubice
Leoš Svárovský 

06. 07. 2019
20:00 hod.
Litomyšl