Janáčkova filharmonie OstravaDalší aktivityJanáčkův filharmonický sbor mladých

Janáčkův filharmonický sbor mladých

Sbor vznikl v září 2014 jako samostatné těleso při Janáčkově filharmonii Ostrava. Jedním z důvodů jeho založení byla spolupráce s ostravským orchestrem při uvádění vokálních symfonických děl, ale nejen jich. První vystoupení na sebe nedalo dlouho čekat. Už v roce svého vzniku sbor spoluúčinkoval na tradičním Vánočním koncertě JFO v ostravském “červeném kostele”. Mladí zpěváci se tehdy úspěšně předvedli ve skladbě Hej, vánoce, dlouhý noce z dílny Otmara Máchy. Rok 2015 byl rokem, kdy se sbor rozdělil na mladší a starší smíšený sbor. A další příležitosti? Určitě zajímavé. Koncert s Jankem Ledeckým, další Vánoční koncerty JFO, kde zaznělo třeba Alleluja ve zpracování různých skladatelů, koncert JFO s Martou Jandovou v Gongu, nebo vystoupení s Ondřejem Brzobohatým či se slovenskou skupinou No Name. Mladé zpěváky jste mohli také slyšet na Novoročním koncertě v roce 2017, kde zazněla Orffova Carmina burana. Sbor založil a nadále vede Jiří Slovík.

10476566_873619819329255_5871540688512914551_o – kopie

Info:

Zkoušky probíhají v průběhu celého školního roku v pondělí a ve čtvrtek od 17 hodin.
Sbor ještě stále přibírá nové členy. Je-li Vám mezi 10 až 19 roky (děvčata) nebo 10 až 15 roky (chlapci), přičemž věk není limitní, rádi zpíváte a chtěli byste to zkusit při sborovém zpěvu, přijďte na některou z červnových nebo zářijových zkoušek.

Půlroční poplatek činí 500 Kč

V případě nejrůznějších dotazů se neváhejte obrátit na Jiri.Slovik@seznam.cz.
Na této adrese si také v případě, že byste se chtěli stát novým členem, prosím ověřte, zda se ve Vámi vybraný den zkouška uskuteční.

Soubory ke stažení