Janáčkova filharmonie OstravaOrchestrMezinárodní orchestrální akademie

Mezinárodní orchestrální akademie

Janáčkova filharmonie Ostrava otevřela v sezóně 2019 – 20 Mezinárodní orchestrální akademii, unikátní svým mezinárodním zaměřením. Posláním akademie je zprostředkovat talentovaným studentům a absolventům hudebních akademií z celého světa hráčskou praxi a cenné dovednosti orchestrální hry v jednom z nejlepších českých orchestrů.

Účast v akademii je ideální pro zahraniční studenty a absolventy (ideálně v rámci stipendia Erasmus+, podporující právě mobilitu a profesionální praxi studentů), přihlásit se nicméně mohou i studenti českých vyšších hudebních škol, je však nutno zdůraznit, že Akademie neposkytuje stipendia. Účast v akademii není nijak finančně honorována. Akademici jsou sami zodpovědní za pokrytí veškerých nákladů, jako jsou cestovné do/z Ostravy, ubytování a strava, pojištění, koncertní oděv atd.

Mezinárodní orchestrální akademie nabízí jedno či dvou semestrální pobyt v JFO. V jejím rámci se mladí hudebníci na daný čas stávají členy orchestru a účastní se většiny programů, tj. abonentních koncertů, tuzemských či mezinárodních turné nebo nahrávání. Vedoucí skupin jim jsou nápomocni v nastudování programů. Akademici mají také možnost sestavit, nastudovat a provést vlastní komorní koncert.

 

Pro sezónu 2023-24 přijmeme mladé hráče do těchto nástrojových skupin: HOUSLE, VIOLA, VIOLONCELLO

Vybraní uchazeči mohou být členy mezinárodní orchestrální akademie na celou sezónu nebo její polovinu:

Celá sezóna: 24. 8. 2023 – 30. 6. 2024
Podzimní semestr: 24. 8. 2023 – 2. 2. 2024
Jarní semestr: 5. 2. 2024 – 30. 6. 2024

Termín pro podání přihlášek (za pomoci online formuláře níže) je 15. května 2023.

PRODLOUŽENO! Termín pro podání přihlášek (za pomoci online formuláře níže) je 15. červen 2023.

Výsledky budou oznámeny uchazečům e-mailem do 29. června 2023.

 

Pracovním jazykem akademie je čeština a angličtina.

Podmínky přijetí

Výběrové řízení je založeno na posouzení video nahrávek zadaných orchestrálních partů a libovolné sólové skladby. Solo nahrávka by měla obsahovat dvě kontrastní věty jedné skladby v délce max. 10 minut. Přihlédnuto bude i k uchazečově životopisu.

Orchestrální party jsou ke stažení zde: dropbox

 

 

 

Projekt je finacován z rozpočtu statutárního města Ostravy

 

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Johana Juríková

Produkční