Janáčkova filharmonie OstravaOrchestrMezinárodní orchestrální akademie

Mezinárodní orchestrální akademie

Janáčkova filharmonie Ostrava otevřela v sezóně 2019 – 20 Mezinárodní orchestrální akademii, unikátní svým mezinárodním zaměřením. Posláním akademie je zprostředkovat talentovaným studentům a absolventům hudebních akademií z celého světa hráčskou praxi a cenné dovednosti orchestrální hry v jednom z nejlepších českých orchestrů.

Účast v akademii je ideální pro zahraniční studenty a absolventy (ideálně v rámci stipendia Erasmus+, podporující právě mobilitu a profesionální praxi studentů), přihlásit se nicméně mohou i studenti českých vyšších hudebních škol, je však nutno zdůraznit, že Akademie neposkytuje stipendia. Účast v akademii není nijak finančně honorována. Akademici jsou sami zodpovědní za pokrytí veškerých nákladů, jako jsou cestovné do/z Ostravy, ubytování a strava, pojištění, koncertní oděv atd.

Mezinárodní orchestrální akademie nabízí jedno či dvou semestrální pobyt v JFO. V jejím rámci se mladí hudebníci na daný čas stávají členy orchestru a účastní se většiny programů, tj. abonentních koncertů, tuzemských či mezinárodních turné nebo nahrávání. Vedoucí skupin jim jsou nápomocni v nastudování programů. Akademici mají také možnost sestavit, nastudovat a provést vlastní komorní koncert.

Účast v akademii není nijak finančně honorována. Akademici jsou sami zodpovědní za pokrytí veškerých nákladů, jako jsou cestovné do/z Ostravy, ubytování a strava, pojištění, koncertní oděv atd.

 

Pro jarní část sezóny 2022-23 přijmeme mladé hráče do těchto nástrojových skupin: HOUSLE, VIOLA, VIOLONCELLO, KONTRABAS

Termín pro podání přihlášek (za pomoci online formuláře níže) je 15. ledna 2023.    

Výsledky budou oznámeny uchazečům e-mailem do 23. ledna 2023.

Sezóna JFO se odehrává v následujících termínech:

Vybraní uchazeči budou součástí mezinárodní orchestrální akademie v období 6. 2. 2023
– 30.6.2023

 

Pracovním jazykem akademie je čeština a angličtina.

Podmínky přijetí

Výběrové řízení je založeno na posouzení video nahrávek zadaných orchestrálních partů a libovolné sólové skladby. Solo nahrávka by měla obsahovat dvě kontrastní věty jedné skladby v délce max. 10 minut. Přihlédnuto bude i k uchazečově životopisu.

Orchestrální party jsou ke stažení zde: dropbox

 

 

 

Projekt je finacován z rozpočtu statutárního města Ostravy

 

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Johana Juríková

Produkční