Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyVítěz Eurovize v Gongu

Vítěz Eurovize v Gongu

07. 12. 16

Stále ještě si můžete koupit vstupenky na tradičního Rybu, ale pozor ode dneška už také na Rybaka!!!
lexander Rybak – norský zpěvák, houslista, klavírista, skladatel, ale i herec a hlavně vítěz Eurovision Song Contest v Moskvě s písní „Fairytale“ s do té doby rekordním ziskem 387 bodů, bude 4. října 2017 koncertovat s Janáčkovou filharmonií v Gongu. Vstupenky v ceně od 550 Kč na tento atraktivní koncert jsou již v prodeji.  Do Ostravy tak zavítá osobnost, talent a umělec sjednocující východ i západ formou nejbližší – uměním, písní, slovem a hudbou.
Alexander se narodil 13. května 1986 v běloruském Minsku. Společně se svojí rodinou odcestoval do Norska, když mu byly čtyři roky. Jeho matka hraje na klavír a otec na housle. On ovládá perfektně oba nástroje. Je ale pravda, že housle jsou pro něj typičtější, bez nich si ho už asi nikdo nedovede představit.
Jeho debutové album Fairytales, vydané v roce 2009, se umístilo v top 20 devíti evropských hitparád, včetně prvního místa v Norsku a Rusku. Plynně hovoří a zpívá v norštině, běloruštině, ruštině a angličtině.

Koncert Alexandra s Janáčkovou filharmonií bude prvním koncertem cyklu G v sezóně 2017/2018. Další koncerty jsou však teprve v jednání. Stávajícím abonentům, kteří budou chtít své předplatné prodloužit i v příští sezóně, budeme jejich místa rezervovat minimálně do konce května 2017, kdy už bude program cyklu G kompletní. Noví potenciální abonenti musejí také vyčkat do doby, kdy už bude známá dramaturgie celého cyklu.