Pro média

Tiskové zprávy

23. 5. 2022
Mahlerová čtvrtá symfonie v opavském kostele nebo ZUŠ Open – program Janáčkovy filharmonie na tento týden
Prolnutí dvou sezón – tak by se dal nazvat program Janáčkovy filharmonie Ostrava v tomto týdnu. V úterý 24. května odehraje JFO z nové, 69. sezóny, 1. abonentní koncert v Opavě v kostele sv. Václava. Na tomto prvním z opavských koncertů orchestr předvede čtvrtou symfonii od Gustava Mahlera. O dva dny později, ve čtvrtek 26. května, jsou posluchači zváni do Domu kultury města Ostravy na koncert ještě 68. sezóny – ZUŠ Open s podnázvem „JFO dětem“, kde vedle sebe k pultům usednou žáci Základních uměleckých škol a členové orchestru Janáčkovy filharmonie Ostrava, k nimž se připojí špičkoví umělci – Ivo Kahánek, Beata Hlavenková nebo Terezie Vodička Kovalová.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Fotografie ke stažení zde: Doubravka Součková_foto Petra Hajská    Terezie Kovalová_foto Petr Weigl

 

19. 5. 2022
Janáčkova filharmonie Ostrava míří do Vesmíru a především tam odehraje program nové sezóny
Janáčkova filharmonie dnes odtajnila program nové – již 69. sezóny a spustila online prodej vstupenek. Posluchače čeká velká změna, a to nikoliv v programové nabídce, která si po dramaturgické stránce zachovává vysoký standard, ale v místech konání koncertů. Ty se v následujících letech neuskuteční ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Důvodem je zahájení rekonstrukce budovy a následně přístavby koncertního sálu podle návrhu amerického architekta Stevena Holla. Orchestr tak bude prozatím působit především v bývalém kině Vesmír. Dále bude více koncertovat v aule Gong v Dolních Vítkovicích a v kostele svatého Václava v Opavě. Programová nabídka 69. sezóny Janáčkovy filharmonie Ostrava je v tomto smyslu ojedinělá. Posluchači se o ní mohou dozvědět více z dnes vydané publikace, která představí program sezóny také v kontextu tématu „odolnosti“, který se celým katalogem prolíná a za jehož konceptem stojí fotografka Dita Pepe. Vstupenky na koncerty 69. sezóny si lze zakoupit již nyní online a od 23. května osobně na prodejních místech.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Fotografie ke stažení zde: Jan Žemla_foto Petr Hrubeš

Plakát Míříme do Vesmíru ke stažení zde.

Katalog JFO 69. koncertní sezóny v PDF ke stažení zde.

 

9. 5. 2022
Koncertem Stabat Mater uzavře Janáčkova filharmonie Ostrava sezónu i své působení ve stávající budově Domu kultury
Dvořákovo oratorium Stabat Mater – závěrečný koncert 68. sezóny Janáčkovy filharmonie Ostrava si žádá monumentální dílo, které se po mimořádně úspěšné londýnské premiéře v roce 1883 doslova rozletělo do celého světa. Orchestr povede šéfdirigent Vasilij Sinajskij a sopránový part je svěřen Kateřině Kněžíkové, která je čerstvou držitelkou ceny BBC Music Magazine Awards za album Phidylé, jež nahrála právě s Janáčkovou filharmonií. Po koncertě jsou posluchači Kateřinou Kněžíkovou zváni k autogramiádě tohoto alba. Koncert Stabat Mater je posledním velkým symfonickým koncertem JFO ve stávajících prostorách Domu kultury města Ostravy. Budovu čeká rekonstrukce a přístavba nového koncertního sálu podle návrhu amerického architekta Stevena Holla. Orchestr bude prozatím působit především v bývalém kině Vesmír. Poslechový komfort posluchačů však neutrpí – kinosál prochází akustickou úpravou a prostoru je přizpůsoben také repertoár nadcházející 69. sezóny. Její programová nabídka bude odtajněna v následujících dnech a online prodej zahájen od 19. května.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Fotografie ke stažení zde:  Kateřina Kněžíková    Vasilij Sinajskij_foto M. Straka

 

Fotografie

Janáčkova filharmonie Ostrava foto celého orchestru_credit Dita Pepe

Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO 1_credit Dita Pepe

Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO 2_credit Dita Pepe

Fotografie orchestru v Gongu_ 2015

 

Archiv tiskových zpráv a další soubory ke stažení najdete zde.

Loga Janáčkovy filharmonie Ostrava

.Tisk Tisk
Tisk Tisk

 

 

Soubory ke stažení

Mediální kontakty

Mgr. Michaela Dvořáková

PR manager