Pro média

Tiskové zprávy

3. 5. 2024

JFO zveřejnila program pestré a nadějeplné 71. koncertní sezóny

Janáčkova filharmonie Ostrava vstupuje do 71. koncertní sezóny. S nadějí, nadšením
a odhodláním dále rozvíjet svou uměleckou úroveň i mimořádné spolupráce dnes zveřejnila kompletní program nadcházející koncertní sezóny. Přestože již druhým rokem působí v provizorních podmínkách bývalého kina Vesmír, nadále drží vysokou uměleckou kvalitu orchestru a významné renomé u nás i v zahraničí. Jednou ze stěžejních událostí 71. koncertní sezóny je zahájení spolupráce s budoucím šéfdirigentem Danielem Raiskinem, který se, zatím v roli hlavního hostujícího dirigenta, s ostravským orchestrem představí hned v létě v rámci Opavského cyklu. Nová koncertní sezóna nabídne bohatý program plný zvučných jmen světových osobností, které s JFO vystoupí ať již v rámci svého debutu nebo opakovaně. Do Ostravy se tak znovu vrátí, tentokrát v pozici rezidenčního sólisty, například i italský klavírista Federico Colli. Novinkou v dramaturgii, která potěší zejména rodiče nejmenších návštěvníků, je koncertní řada věnovaná těm nejmenším dětem (od 4 do 6 let). Nejširší veřejnost pak jistě zaujme také zveřejněný program crossoverových koncertů v Gongu. Ostravský orchestr přinese i v nové koncertní sezóně programovou nabídku, která bez nadsázky uspokojí všechny generace návštěvníků, a to navíc ruku v ruce se zahájením stavby nového koncertního sálu, ke které dojde právě v letošním roce.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Presskit dostupný zde.

Fotografie z tiskové konference 3. 5. 2024 na Nové radnici v Ostravě

Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_1
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_2
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_3
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_4
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_5
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_6
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_7
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_8
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_9


 

29. 4. 2024

JFO vydala unikátní nahrávku kompletního orchestrálního díla Vítězslavy Kaprálové

JFO ve spolupráci s prestižním německým vydavatelství cpo (Classic Produktion Osnabrück) vydává unikátní sbírku nahrávek Vítězslavy Kaprálové. Zbrusu nová kolekce dvou CD s názvem Vítězslava Kaprálová – The Completed Orchestral Works přináší na světový trh kompletní orchestrální tvorbu této mladé české meziválečné skladatelky. Vznikala během května a června roku 2022, jako jeden z posledních projektů ostravského orchestru v Domě kultury města Ostravy před stěhováním do provizorních prostor bývalého kina Vesmír kvůli rozsáhlé rekonstrukci, jejíž součástí je také přístavba koncertního sálu od Steven Holl Architects a Architecture Acts. Nahrávka, která je dostupná také v digitální podobě, se realizovala pod vedením české dirigentky Aleny Hron, se kterou JFO zahájila spolupráci již v září roku 2021. Vznikala pod hudební režií Pavla Kunčara, zvukovou režií Jany Jelínkové, pěvecky se na ní podílela sopranistka Veronika Rovná a pianista Tomáš Vrána, který mimo Klavírní koncert a Partitu pro klavír a smyčce, natočil i původní a dosud nenahranou verzi sólové Suity pro klavír. Album svým posluchačům přinese také světovou premiéru nahrávky skladby Fanfáry pro žesťové nástroje a tympány – jedné z posledních děl Kaprálové.

Celá tisková zpráva zde.

Foto ke stažení:

01_Alena Hron, JFO
02_Alena Hron
03_Alena Hron, JFO
04_Alena Hron, orchestr JFO
05_Veronika Rovná, Alena Hron
06_Veronika Rovná, JFO
07_Tomáš Vrána

 


24. 4. 2024

Program populárních crossoverových koncertů JFO pro 71. koncertní sezónu odtajněn

V GONGU BUDE SLAVIT ANETA LANGEROVÁ, ROCK SE POTKÁ S KLASIKOU V PREMIÉROVÉM PROJEKTU, NA SCÉNU SE VRACÍ MUZIKÁLOVÉ MELODIE A SLOŽÍME POCTU PETRU HAPKOVI

Janáčkova filharmonie Ostrava představuje ještě před zveřejněním kompletní programové nabídky nadcházející 71. koncertní sezóny, jeden z nejpopulárnějších cyklů – crossoverové koncerty Cyklu „G“. O koncerty, jež vůbec nejširšímu spektru svých návštěvníků nabízí propojení klasické hudby a dalších hudebních žánrů, je mezi příznivci JFO dlouhodobě enormní zájem. I proto ostravská filharmonie spouští prodej vstupenek na tento koncertní cyklus už nyní. V industriálním prostřední multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích se tak v 71. koncertní sezóně postupně, ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií Ostrava, představí Aneta Langerová, která v tomto roce slaví dvacet let na české hudební scéně. Kateřina Marie Tichá nebo Jan Maxián společně s dalšími interprety vzdají hold skladateli Petru Hapkovi, Dan Bárta a nejvýraznější hvězdy české muzikálové scény současnosti představí posluchačům výběr skladeb ze světových muzikálů a Hana Holišová s Michalem Skořepou a kytaristou Jiřím Kučerovským se představí v tom nejlepším z rockové tvorby vzniklé na začátku 90. let a v pro tento žánr zásadním roce 1991. Prodej vstupenek na čtyři exkluzivní projekty odstartoval v úterý 23. dubna večer.

Celá tisková zpráva zde.

Foto ke stažení:

01_Aneta_Langerová_foto_Helena_Kadlčíková
02_Aneta_Langerová_foto_Helena_Kadlčíková
03_Petr_Hapka
04_Petr_Hapka
05_Kateřina_Marie_Tichá
06_Hana_Holišová
07_Dan_Bárta
08_Dan_Bárta

 Tisková zpráva k 71. koncertní sezóně JFO ke stažení:


Fotografie z tiskové konference 3. 5. 2024 na Nové radnici v Ostravě

Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_1
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_2
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_3
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_4
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_5
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_6
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_7
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_8
Tisková konference k 71. sezóně JFO_foto R.Kolibík_9

Presskit k 71. sezóně dostupný zde.

Katalog 71. koncertní sezóny ke stažení/ náhledu zde


Foto ke stažení zde:


Osobnosti 71. koncertní sezóny – dirigenti / sólisté:

 


 

Archiv tiskových zpráv a další soubory ke stažení najdete zde.

Loga Janáčkovy filharmonie Ostrava

Tisk
Tisk Tisk
Tisk Tisk

 

 

Soubory ke stažení

Mediální kontakty

Mgr. Petra Javůrková

Vedoucí marketingu a obchodu

Mgr. Zuzana Hoňková

Referent marketingu