Pro média

Tiskové zprávy

25. 11. 2022
Janáčkova filharmonie Ostrava přináší v té nejčistší a nejkřišťálovější podobě hudbu z minulého století i žijícího českého autora
Dokonalá interpretační propracovanost a důraz na detail – takové jsou koncerty z Komorního cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Zazní na nich především hudba z minulého století, prostor ale dostanou i starší nebo soudobé skladby. Na programu budou sonáty Ravelovy nebo Debussyho, stejně jako díla českých mistrů Dvořáka, Myslivečka, Nováka. Jeden z koncertních orchestrů JFO s názvem Camerata Janáček bude v pondělí 28. listopadu dirigovat talentovaný asistent šéfdirigenta Maroš Potokár a za klavír se posadí Nikol Bóková. Na koncertě zazní nejen skladby Martinů, Šostakoviče a Zemka, začínat bude v 19 hodin ve Vesmíru.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Foto ke stažení zde: Nicol Boková_foto Jan Vala     Camerata Janáček_foto Dita Pepe

 

21. 11. 2022
Janáčkova filharmonie Ostrava nabízí další symfonický koncert – zazní na něm Martinů, Glière a především Brahms
Brahmsova Symfonie č. 1 je názvem dalšího koncertu Janáčkovy filharmonie z jejího stěžejního symfonického cyklu A. Vedle Brahmsovy Symfonie č. 1, kterou dokončil po neuvěřitelných jedenadvaceti letech, zazní díla Bohuslava Martinů, Reinholda Glièra. Na koncert jsou posluchači zváni do kina Vesmír 24. listopadu od 19 hodin. Orchestr JFO doprovodí sopranistku Nicolu Proksch pod dirigentskou taktovkou Risto Joosta. „Mít dvojici takových umělců, jakými jsou Nicola Proksch a Risto Joost, je opravdová radost.  Doposud jsme měli tu čest pracovat s oběma samostatně. Nyní se na jednom pódiu spolu s orchestrem setkají poprvé a já jsem sám velmi zvědavý na výsledek jejich spolupráce,“ dodává ředitel JFO Jan Žemla.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Foto ke stažení zde: Nicola Proksch     Proksch s JFO v roce 2018_foto Ivan Korč

 

9. 11. 2022
Janáčkova filharmonie Ostrava nabízí společnou zábavu pro děti i dospělé, koncerty se kvůli velkému zájmu reprízují
Janáčkova filharmonie Ostrava odstartuje další cyklus koncertů, Déčko je určeno celé rodině – dětem, rodičům i prarodičům. Hlavní hrdiny Vláďu a Otu čeká nelehký rok. Všude kam se podívají na ně číhá nějaký problém, a trampoty bude mít i pan dirigent s orchestrem. Při jejich řešení si malí i velcí užijí neobyčejnou zábavu. Na podiu se totiž hudební ukázky prolínají s hereckými vystoupeními. Bude se hrát, zpívat, tančit, mluvit, a především se smát! Každý koncert z tohoto cyklu má kvůli obrovskému zájmu naplánovanou reprízu. První je na programu v neděli 13. listopadu od 11 a 16 hodin v bývalém kině Vesmír. Cyklus je doporučován dětem od 1. stupně základní školy.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

Foto ke stažení zde: Déčko_foto Martin Straka

 

Fotografie

Janáčkova filharmonie Ostrava foto celého orchestru_credit Dita Pepe

Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO 1_credit Dita Pepe

Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO 2_credit Dita Pepe

Fotografie orchestru v Gongu_ 2015

 

Archiv tiskových zpráv a další soubory ke stažení najdete zde.

Loga Janáčkovy filharmonie Ostrava

.Tisk Tisk
Tisk Tisk

 

 

Soubory ke stažení

Mediální kontakty

Mgr. Andrea Vojkovská

PR a komunikace Janáčkovy filharmonie Ostrava

Mgr. Michaela Dvořáková

PR a komunikace Koncertního sálu Ostrava a rekonstrukce DKMO