Vesmír

Po 150 letech od první myšlenky a téměř 70 letech od založení JFO jsme jen krůček od nového koncertního sálu a kulturního centra.

„V následujících letech nás čekají veliké změny. V Ostravě začínáme stavět nový koncertní sál. Příprava na kultovní ostravskou stavbu pro nás znamená, že se filharmonie dočasně přestěhuje do bývalého kina Vesmír. Budeme si všichni muset zvyknout ještě na větší provizorium než doposud. Tomu jsme přizpůsobili i repertoár, protože bývalý kinosál není úplně vhodný pro největší symfonické skladby. Navzdory tomuto faktu jsem si jist, že poslechový komfort našich posluchačů neutrpí. Ve Vesmíru budou slýchat ten nejklasičtější repertoár nám vlastní – od Haydna, Mozarta, Beethovena přes skalní představitele hudebního romantismu až po skladby Richarda Strausse či české autory dvacátého století. Navíc projde celý prostor poměrně výraznou úpravou akustiky, abychom jako vždy a ve všem dosáhli co možná nejlepšího výsledku. Kromě kina Vesmír budeme koncertovat v multifunkční aule Gong a v nádherném kostele svatého Václava v Opavě,“ sděluje ředitel JFO Jan Žemla.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

KAM PRO VSTUPENKY – OD 24. 8. JANÁČEK POINT NA NOVÉ ADRESE
Působištěm orchestru JFO se na několik let stává ostravské kino Vesmír. Od sezóny 2022/2023 zde bude orchestr zkoušet a z části také koncertovat. JFO tak opouští na pár let svou domovskou scénu – Dům kultury města Ostravy, který čeká rozsáhlá rekonstrukce, jejíž součástí je také přístavba koncertního sálu.

Akce JFO budete moci navštěvovat především v kině Vesmír, dále pak v aule Gong nebo v prostorách PLATO Bauhaus, městské galerii současného umění. Kontaktní a zákaznické centrum Janáček point, které se nachází ve vstupním prostoru DKMO vpravo (naproti pokladny) se od 24. 8. 2022 přemístilo vedle Centra Pant (Čs. legií 1222).

Kontakt: Janáček point, vedle Centra Pant v Ostravě na ulici Čs. legií 1222
e-mail: janacekpoint@jfo.cz, telefon: 720 077 743

 

KAM ZA NÁMI NA KONCERTY – DO VESMÍRU A DÁL
Místo konání jednotlivých koncertů je uvedeno v programu a také vždy na vašich vstupenkách či abonentkách.

KINO VESMÍR
Kino Vesmír se nachází v centru Ostravy na ul. Zahradní 1741/17 a je nejsnáze dosažitelné MHD: linky č. 1, 2, 8 – zastávky Stodolní a Elektra.
K parkování lze využít placeného parkoviště u PLATO Bauhausu, městské galerie současného umění, které je od kina Vesmír vzdálené cca 10 minut chůze.
Budova kina Vesmír je otevřena vždy až 60 minut před začátkem koncertu.
Kino Vesmír bohužel neumožňuje bezbariérový přístup.

 

GONG
Multifunkční aula Gong se nachází v Dolních Vítkovicích na ul. Ruská 2993. MHD: linky č. 1, 2 – zastávka Dolní Vítkovice. Parkovat lze bezplatně přímo v areálu Dolních Vítkovic.

KAM NA EDUKACE
Edukační aktivity JFO budou probíhat v prostorách PLATO Bauhausu, městské galerii současného umění na ul. Janáčkova 22. MHD: linky č. 1, 2, 8 – zastávka Stodolní, linky č. 102, 103, 104, 105, 107, 108 – zastávka Konzervatoř. K parkování lze využít placeného parkoviště u PLATO Bauhausu.

KAM NA KAFE
K občerstvení před našimi koncerty můžete využít kavárnu v Centru Pant na ul. Čs. legií 1222 hned vedle Janáček pointu.