Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyNaše streamované koncerty můžete zhlédnout zde

Naše streamované koncerty můžete zhlédnout zde

28. 4. 21

Světový dirigent Andrej Borejko dorazí do Ostravy především kvůli práci s orchestrem a posluchačům představí exkluzivní program, který je vyvrcholením 67. sezóny JFO. Borejko druhou sezónu působí jako hudební a umělecký ředitel Varšavské filharmonie a již sedmou sezónu je uměleckým ředitelem floridské Naples Philharmonic.

 

Beethovenův Trojkoncert – v podání Lobkowicz Tria a pod vedením hlavního hostujícího dirigenta Petra Popelky. Na programu koncertu 28. 4. byla také druhá symfonie Arthura Honeggera, člena Pařížské šestky, a nahradila tak Sukovo původně plánované Zrání, které pro velké obsazení orchestru bohužel nebylo možné odehrát.

 

Johannes Brahms, Claude Debussy, Gustav Mahler, Sergej Prokofjev – skladby těchto velikánů zazněly na koncertě ve čtvrtek 22. 4. v podání pěti mladých sólistek – vítězek Interpretační soutěže Jeunesses musicales. Ty doprovodil orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho.

 

Rumunský dirigent Gabriel Bebeselea, pravidelný host JFO, koncert 9. 4. 2021 uvedl Bartókovou klasikou ze své vlasti. Dále zazněla nádherná Ravelova suita Náhrobek Couperinův, ve které cituje jmenovaného barokního skladatele.

 

Gustav Mahler a Nino Rota – to je program koncertu, který  jsme ve čtvrtek 4. 3. od 19 hodin nabídli v živém online přenosu na našich sociálních sítích. Mahlerova Symfonie č. 4 G dur zazněla pod vedením dirigenta Tomáše Netopila a se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou v sólové roli. Sólistou kontrabasového koncertu Nina Roty byl Martin Raška, první kontrabasista orchestru JFO.  Koncert se uskutečnil ve společenském sále Domu kultury města Ostravy bez osobní účasti posluchačů a za dodržení všech opatření.