Janáčkova filharmonie OstravaLukáš Vondráček: Piano – Petr Iljič Čajkovskij, Franz Schubert a Ferenc Liszt, Fryderyk Chopin

Lukáš Vondráček: Piano – Petr Iljič Čajkovskij, Franz Schubert a Ferenc Liszt, Fryderyk Chopin

Janáčkovu filharmonii Ostrava dirigoval Stanislav Macura. Nahrávka vznikla z živého koncertu ve Společenském sále Domu kultury Vítkovice v Ostravě ve dnech 13. a 14. září 2001. Celkový čas CD je 42:07. CD je možné zakoupit za 149 Kč.

Lukáš Vondráček se narodil 21. 10. 1986 v Opavě. Klavírní hře se věnuje od dvou let, na veřejnosti poprvé vystoupil jako čtyřletý. Díky svému mimořádnému talentu získal mnoho ocenění na klavírních soutěžích. Od roku 1996 konzultoval na Vysoké škole ve Vídni, od roku 1999/2000 byl mimořádným studentem Ostravské univerzity. V osmi letech natáčel pro rozhlas a televizi, v jedenácti vydal své první CD. Ve čtrnácti letech mu byla nabídnuta spolupráce s českou filharmonií. Koncertoval v USA, Holandsku, Francii, Anglii, Německu a mnoha dalších zemích. Ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií Ostrava byl uveden klavírní koncert č. 1 b moll P. J. Čajkovského, který je zaznamenán na tomto CD, kdy se Lukáš Vondráček představil jako nejmladší interpret tohoto díla v historii.

Seznam skladeb:

Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll op. 23
1. Allegro non troppo e molto maestoso. Allegro non spirito  19:41
2. Andantino semplice  6:23
3. Allegro noc fuoco  7:17
Franz Schubert a Ferenc Liszt
4. Markétka u kolovrátku  4:07
Fryderyk Chopin
5. Nocturno F dur op. 15, č. 1  4:17

 

Obal CD k nahlédnutí: