Janáčkova filharmonie *70

Kniha Janáčkova filharmonie *70 je dárkem Janáčkovy filharmonie Ostrava všem svým posluchačům, fanouškům a lidem, kteří se rádi obklopují hezkými věcmi.

Cena: 990 Kč skladem

růžová

Exkluzivní publikace, která vychází v limitované edici 800 výtisků, vznikala v posledních pěti letech a je plná rozhovorů a stylizovaných portrétů pamětníků, současných členů orchestru a dalších významných osobností, jež formovaly a zásadně ovlivnily tvář filharmonie, která se dnes právem řadí mezi nejvýznamnější v Evropě.

Umělecky pojatá kniha, která je koncipována jako vzpomínkové album, bude plná i dalších překvapení. Objednat si ji můžete online, a nebo také fyzicky např. v Janáček pointu.

 

Co v knize najdete?
Kniha obsahuje desítky osobních rozhovorů s pamětníky, současnými i bývalými členy orchestru, členy managementu, posluchači, kteří desítky let navštěvují koncerty JFO a také lidí, kteří mají přímou vazbu na skladatele Leoše Janáčka. Textové části jsou prokládány historickými fotografiemi, stylizovanými portréty, archivními rodinnými fotografiemi současných členů orchestru, fotokolážemi i zátišími.

Kniha je plná překvapení. Mimo jiné vám zahraje. Do knihy je totiž zabudován speciální hrací prvek, který je opatřen nahrávkou našeho orchestru. Po otevření kniha zahraje. Kolikrát zahraje je zcela na ni. Jsou knihy, které hrají pořád a jsou také ty, které zahrají jen párkrát.

 

Komu by se kniha mohla líbit?
Vám, mamince, babičce, dědečkovi, sestře, kamarádce a mnoha dalším! Zkrátka všem těm, kdo mají rádi JFO. Těm, kdo si rádi zavzpomínají např. na to, jak se kdysi chodilo na koncerty, jak se v Ostravě žilo a kam se cestovalo. Těm, kdo by se rádi dozvěděli něco o našich současných hráčích orchestru. Těm, kdo by se rádi inspirovali skutečnými příběhy jiných. Těm, kdo mají rádi kvalitně zpracované knihy dělané s láskou. Těm, kdo se chtějí obklopovat umělecky hodnotnými knihami, které mají duši.

 

 

Kdo na knize spolupracoval?
Osvědčený tým autorů netradičních, a posluchači vyhledávaných, katalogů koncertních sezón Janáčkovy filharmonie. Tým marketingu JFO v čele s Petrou Javůrkovou a Ditou Pepe sbíral materiály pro tvorbu knihy posledních 5 let a fotografie, rozhovory a zásadní milníky pomalu skládal do mozaiky, z níž vzešla kniha, kterou si nyní můžete zakoupit. Mezinárodně uznávaná fotografka Dita Pepe, jenž je spoluautorkou koncepce knihy, je autorkou desítek fotografii, které v knize najdete. Srdečné rozhovory vedla a zpracovala spisovatelka a novinářka Jana Poncarová. A konečně grafickou podobu, která je pro každou knihu nesmírně důležitá, vtiskl knize JFO*70 grafik a grafický designér Štěpán Malovec.

Kniha má díky spojení jejích autorů výrazně umělecký nádech a zároveň emotivně silně vypovídající a pro čtenáře zapamatovatelnou podobu.

 


Počet stran: 400 (česky)

Rok vydání: 2023

ISBN: 978-80-11-04014-7

Koncept: Dita Pepe, Petra Javůrková
Rozhovory: Jana Poncarová
Autoři textů: Jana Poncarová, Karel Steinmetz, Petra Javůrková, Dita Pepe, Ondřej Peterka, Olga Štajnrtová
Fotografie: Dita Pepe ve spolupráci s Petrem Hrubešem
Úprava fotografií: Radek Typovský, Michal Janata
Grafická úprava: Štěpán Malovec
Přepisy rozhovorů: Marie Hvozdecká
Jazyková korektura: Olga Štajnrtová
Produkce: Ondřej Peterka
Tisk: Tiskárna Helbich, a. s.