Katalog 24/25

Katalog 71. koncertní sezóny ke stažení / náhledu zde

Milí posluchači, návštěvníci našich koncertů, přátelé,
plni nápadů a očekávání vstupujeme do 71. koncertní sezóny, která nese podtitul „naděje“. Ta je totiž naším hnacím motorem a hybnou silou, jež nás v každodenním životě posouvá dál. Skrývá se nejen v nás samotných, ale především v našich dětech a vidině budoucnosti. S nadějí vyhlížíme návrat do našeho staro-nového domova a působiště v Domě kultury města Ostravy rozšířeného o nový koncertní sál světových architektonických a akustických parametrů. Těšíme se, že se již brzy západní křídlo nového kulturáku naplní hudbou a smíchem těch nejmladších, a ti se později přirozeně přesunou do prostor nového koncertního sálu.

Již nyní se na tyto chvíle připravujeme a intenzivně rozvíjíme nabídku našich dalších aktivit. Proto má katalog 71. koncertní sezóny JFO, poněkud jiné řazení, než jste byli zvyklí. Koncertní cykly jsme seřadili dle náročnosti pro publikum – tedy od těch pro nejzkušenější posluchače až po ty, kteří svět klasické hudby teprve objevují. Novinkou je cyklus interaktivních koncertů tzv. „Malé d“ určený rodičům s dětmi ve věku od čtyř do šesti let. Více prostoru věnujeme také našim edukačním aktivitám.

Nejen o naději a hudbě jsme si povídali s naším budoucím šéfdirigentem Danielem Raiskinem. S pianistou Federicem Collim se nám při jeho poslední návštěvě Ostravy podařilo natočit video, načíst si jej můžete přes QR kód na straně 17. Nadějeplné jsou také rozhovory v druhé části katalogu, mimo jiné s novou tváří našeho orchestru – irskou hornistkou Niamh Huethorst, která vyměnila druhý největší Britský ostrov za naši krásnou Ostravu.

Přeji nám všem sezónu plnou naděje a nových poznání.
Petra Javůrková
Vedoucí marketingu a obchodu JFO

 

Tvůrčí tým katalogu (zleva):
Jana Poncarová, Dita Pepe, Petr Hrubeš, Ondřej Peterka, Petra Javůrková a Štěpán Malovec