28. 03. 2024
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč

C4 Oslavuji

Přijďte s námi slavit – naše i vaše výročí. Sedmdesát let naší filharmonie, příchod jara nebo jinou příležitost, která stojí za čas a pozornost. Nezůstávejte na to sami, k oslavám hudba neodmyslitelně patří… včetně té od Janáčka, Smetany nebo Dvořáka.

 

Antonín Dvořák
Largo, II. věta ze Symfonie č. 9 e moll op. 95 „Z Nového světa“

Bedřich Smetana
Prodaná nevěsta, předehra k opeře JB 1:100 (B131)

Leoš Janáček
Její pastorkyňa, předehra k opeře JW I/4

a další

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Janáčkova filharmonie Ostrava
Maroš Potokár – dirigent

 

Sláva! Ať žije! Všechno nejlepší! Hurá! Zažijte koncert, při němž oslavíte všední i nevšední situace vašeho života. Máte výročí? Slavte. Zvítězili jste? Slavte! Jste s námi? Slavte! Bez hudby si snad žádnou pořádnou oslavu nedokážeme představit. Slavnostně se nalaďte a slavte.

 

Na tento koncert si mohou studenti zakoupit zvýhodněné vstupenky v rámci projektu Mladý divák. Ten vytváří komunitu studentů, kteří rádi chodí za kulturou v Ostravě. Získávají lepší ceny a také jsou pro ně pořádány nejrůznější zajímavé programy jako návštěvy zákulisí, diskuse s umělci a podobně. Více info na www.mladydivak.cz.

Nenechte si ujít

G3 Klusymfonie

Tomáš Klus, Cílová skupina a JFO vystoupí společně znovu v Gongu. Tentokrát zazní také orchestrální verze několika novinek a poprvé se k nim na koncertě přidá také Koncertní sbor Permoník.

03. 04. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 900 Kč
Zobrazit detail

G4 Jelen & JFO

Patří k našim nejznámějším hudebním skupinám, jsou držitelem cen Anděl. Charakterizují je výrazné melodie a poetické texty. Navazují na folk, country a blues, sklízejí úspěchy na koncertech i festivalech a teď se skupina Jelen představí poprvé společně na jednom pódiu s JFO.

07. 05. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 900 Kč
Zobrazit detail

M4 Smetanova Libuše II

Jen při vzácných příležitostech měla podle autora zaznívat opera Libuše. Rok dvoustého výročí od narození Bedřicha Smetany je bezesporu tím správným okamžikem pro její koncertní uvedení. JFO ji zahraje pod vedením hudebního ředitele pražského Národního divadla Roberta Jindry.

12. 05. 2024
15:00 hod.
Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava
od 440 Kč
Zobrazit detail