Janáčkova filharmonie OstravaG/Cyklus GongG4: Aneta Langerová a Janáčkova filharmonie

G4: Aneta Langerová a Janáčkova filharmonie

Účinkují:
Aneta Langerová – zpěv, akustická kytara, klavír, aranže
Jakub Zitko – klavír, zpěv, instrumentace a orchestrální aranžmá
Jakub Vejnar – baskytara, elektrický kontrabas, Chapman Stick
Ludvík Kulich – akustická a elektrická kytara, zpěv
Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse
Adam Koller – bicí nástroje, perkuse
Dorota Barová – zpěv
Vladan Malinjak – viola
Veronika Vališová – housle
Janáčkova filharmonie Ostrava
Martin Kumžák – dirigent

Závěr „gongovského“ cyklu bude patřit jedné z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být pouhou interpretkou ji ale nestačilo, a tak se vydala na cestu psaní vlastních písní. Její osobitý hudební styl umocní padesát filharmoniků, který se spolu s Anetinou kapelou spojí na jednom pódiu.
Na koncertě zazní písně nejen z posledního alba Na Radosti, ale také starší známé skladby – Svatá Kordula, Malá Mořská víla, Vzpomínka, Tragédie u nás na vsi, Tráva, Voda živá a další. Objevte nový rozměr Anetiných písní za doprovodu její kapely, Janáčkovy filharmonie Ostrava a pod taktovkou Martina Kumžáka. Autorkou fotografie je Olga Špátová.

Autorský potenciál jí jako první pomáhal objevit Michal Hrůza. Po prvních nesmělých začátcích jej naplno rozvinula při spolupráci s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem. Dva roky pracovali na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět album plné barevných obrazotvorných příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. Ze čtyř nominací Akademie populární hudby – CENY ANDĚL 2014 proměnila všechny v andělské sošky a třikrát uspěla ve fanouškovské anketě Žebřík 2014. V roce 2015 získala cenu Anděl za videoklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík.
Na jaře 2016 vyšlo album Na Radosti na vinylu. Aneta dosud vydala čtyři řadová alba: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti. V roce 2011 si splnila sen, když se vydala na akustické turné Pár míst, na kterém jí doprovodilo smyčcové trio. 22. září 2017 vyšlo DVD a CD “Na vlně radosti” s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, kterým zpěvačka na konci roku 2016 oslavila dva roky “Na Radosti”. V září 2018 se hudebně podílela na vydání audioknihy britského spisovatele Fynna „Pane Bůh, tady Anna“, kterou namluvila Bára Hrzánová.
Věnuje se i dalším aktivitám. Každý rok pomáhá čistit řeku Sázavu a téměř 10 let byla patronkou projektu Světluška. Ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové v historickém filmu „8 hlav šílenství“, který měl premiéru 12. října 2017, vyzkoušela divadlo i tanec a spolupracovala s řadou uznávaných osobností.

Ukázka z turné „Na Radosti“

Video Na Radosti

Ochutnávka písní

Aneta Langerová – Na vlně radosti (oficiální teaser)

Aneta Langerová

recenze

 

Nenechte si ujít

G1 Janek Ledecký s Janáčkovou filharmonií

Exkluzivní koncert Janka Ledeckého s Janáčkovou filharmonií! Jako host vystoupí uznávaný písničkář a hudebník Ivan Hlas, z jehož tvorby se můžete těšit třeba na Malagelo.  

18. 09. 2019
19:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice

G2 Tomáš Klus s Janáčkovou filharmonií

Na místo činu se po úspěšném debutu s Janáčkovou filharmonií v únoru 2018 vrací charismatický zpěvák Tomáš Klus a jeho Cílová skupina s novým projektem. 

26. 11. 2019
20:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 900 Kč
Zobrazit detail

G3 Ondřej G. Brzobohatý s JFO

Koncert zrušen bez náhrady – vstupenky je možné vrátit do konce srpna

 

01. 06. 2020
19:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 700 Kč