08. 05. 2024
18:00 hod.
90 minut
Gong, Dolní Vítkovice
Vyprodáno
od 900 Kč
bez přestávky

G4 Jelen & JFO II

Patří k našim nejznámějším hudebním skupinám, jsou držitelem cen Anděl. Charakterizují je výrazné melodie a poetické texty. Navazují na folk, country a blues, sklízejí úspěchy na koncertech i festivalech a teď se skupina Jelen představí poprvé společně na jednom pódiu s JFO.

 

ÚČINKUJÍ

Kapela Jelen
Kateřina Marie Tichá (host) – zpěv
Janáčkova filharmonie Ostrava
Stanislav Vavřínek – dirigent

 

Během deseti let existence se kapela Jelen vypracovala mezi nejznámější jména české populární hudební scény. V roce 2014 získala cenu Anděl v kategorii Objev roku a v roce 2016 cenu Anděl
v kategorii Skupina roku. Její hudba se v dnešní přetechnizované době vrací k akustickým kořenům a navazuje na folk, country, bluegrass a blues. Parta kolem frontmana Jindry Poláka zaujme svým energickým a muzikantsky vyzrálým projevem. Vlastní písňová tvorba kapely s výraznými melodiemi a poetickými texty sklízí úspěch nejen v českém éteru, ale i na koncertech a hudebních festivalech. Jelen má na kontě již šest studiových alb s hity jako Magdaléna, Tančíme spolu nebo Zůstaň ještě jednu noc z doposud posledního alba Věci a sny.

Na úspěchu druhé ze zmíněných písní se podílela také populární česká písničkářka, básnířka a textařka Kateřina Marie Tichá, která kromě působení v kapele Jelen v současnosti hraje a vystupuje také se severomoravskou kapelou Bandjeez.

Nenechte si ujít

G1 Aneta Langerová & JFO

Společně s Anetou Langerovou v ostravském Gongu oslavíme dvacet let její hudební kariéry. Těšit se můžete na výpravné aranže písní, psaných rukou klavíristy a producenta Jakuba Zitka, které navíc díky JFO získají další hudební rozměr.

21. 10. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
Zobrazit detail

G2 K poctě Petra Hapky

JFO vzdá hold Petru Hapkovi, geniánímu skladateli, charismatickému zpěvákovi a mimořádné osobnosti české hudby. Připomeneme si nejen jeho ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také plody jeho spolupráce s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem.

19. 12. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
Zobrazit detail

G3 To nejlepší ze světových muzikálů

Nejlepší současní muzikáloví zpěváci v doprovodu rockové kapely a Janáčkovy filharmonie Ostrava uvedou výběr z nejúspěšnějších muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Vlasy, Fantom opery a Bídníci.

25. 02. 2025
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
Zobrazit detail