Janáčkova filharmonie OstravaRolando Villazón & Ildar Abdrazakov ve Vídni

Rolando Villazón & Ildar Abdrazakov ve Vídni

Rolando Villazón – tenor
Ildar Abdrazakov – bas
Janáčkova filharmonie Ostrava
Guerassim Voronkov – dirigent

Na programu bude výběr z francouzského a italského operního repertoáru – árie, duety a instrumentální díla včetně Fausta , Mefistofela nebo Nápoje lásky.

Rolando Villazón v posledních letech vzdal v Praze poctu Verdimu (2013), Mozartovi (2014) a v roce 2015 zde vystoupil s Cecilií Bartoli. Už řadu let si podmaňuje publikum na celém světě elektrizující jevištní prezentací i báječným smyslem pro humor, díky nimž jsou jeho operní postavy zkrátka neodolatelné. Je nositelem devíti cen ECHO Klassik a francouzského titulu Rytíř Řádu umění a literatury. Před několika lety zahájil také velmi úspěšnou dráhu operního režiséra, spisovatele a moderátora televizních pořadů v Německu, Francii a Británii.

Ildar Abdrazakov patří k nejvýznamnějším světovým pěvcům – basistům. Od svého debutu v milánské La Scale v roce 2001 se ruský pěvec pevně usadil na všech prestižních světových scénách včetně Metropolitní opery v New Yorku, Vídeňské státní opery či mnichovské Bavorské státní opery. Je rovněž aktivním koncertním pěvcem, představil se mj. i na slavném londýnském festivalu BBC Proms či v newyorské Carnegie Hal. V Praze vystoupil v Praze v roce 2015 na koncertě spolu s Annou Netrebko, Ekaterinou Gubanovou a Aleksandrsem Antonenkem a v roce 2016 na recitále za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou Marca Armiliata.

Vstupenky na koncert můžete objednat zde:
12. prosinec 2017 Vídeň https://konzerthaus.at/concert/eventid/55185