Janáčkova filharmonie OstravaKoncertyTomáš Klus a JFO na Štěrkovně

Tomáš Klus a JFO na Štěrkovně

Další společný koncert Tomáše Kluse, Cílové skupiny, Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Janem Kučerou, který je plánován na 27. července 2018 v rámci festivalu Štěrkovna Open a který si nenechá ujít ani ředitel JFO Jan Žemla: „Tomáš Klus patří dle mého názoru k nejzajímavějším osobnostem české hudební scény. Sám jsem ho nedávno slyšel na festivalu ve Veverské Bítýšce. Musím říct, že to pro mě byla příjemná změna – tedy nevstoupit do koncertního sálu, ale sednout si na trávu, dát si pivo a jen poslouchat. To se asi nestane na našem společném koncertě v Gongu, ale jsem si jist, že na festivalu Štěrkovna si to zopakuji. Už teď se těším.“

***************************************************************************

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina

Písničkář, zpěvák a herec Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ve složení Jiří Kučerovský, Petr Škoda a Jan Lstibůrek spolu hrají, tvoří a koncertují od roku 2011. „Jsou mi vším v rámci hraní, jsou to mně blízcí lidé, mí přátelé. Hrajeme spolu už dlouho a máme spolu spoustu zážitků i mimo pódia a jsme na sebe opravdu napojení. Je to pro mě jediná kapela, kterou v životě budu mít. Myslím, že občas dojde i k tomu, že si budu chtít nahrát a zahrát něco sám, ale vždycky když budu chtít hrát s kapelou, tak to bude jedině Cílová skupina,“ říká Tomáš Klus.

Janáčkova filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava, jeden z nejvýznamnějších českých orchestrů, se v posledních letech otevírá celému světu a vychází mu vstříc s novým šéfdirigentem Heikem Mathiasem Försterem. V zahraničí chce propagovat českou hudbu, jejíž interpretace je hlavní doménou orchestru, v sídelním městě chce publiku představovat nejlepší a nejzajímavější světová díla v podání špičkových sólistů a dirigentů. Orchestr je pravidelně zván do zahraničí (v poslední době např. USA, Korea, Čína, Německo, Rakousko), věnuje se koncertům začínajících hvězd, ale i proslulých světových sólistů a dirigentů. Jeho repertoár sahá od klasiků až po neprozkoumaná díla posledních let. Domovskou síní je pro JFO společenský sál Domu kultury města Ostravy. Již několik let se také prezentuje v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.