Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyAlbum Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a JFO sklízí úspěchy v Česku i v zahraničí

Album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a JFO sklízí úspěchy v Česku i v zahraničí

26. 4. 22

Album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a Janáčkovy filharmonie Ostrava sklízí úspěchy v Česku i v zahraničí. Na tuzemské hudební scéně si od České hudební akademie vysloužilo nominaci na udělení hudební ceny Anděl 2021 v kategorii klasika, ve Velké Británii bylo nominováno v kategorii zpěv na prestižních BBC Music Magazine Awards. Výsledky Cen Anděl Coca-Cola 2021 budou známy 27. dubna, slavnostní vyhlášení BBC Music Magazine Awards proběhne o den později, 28. dubna.

Album Kateřiny Kněžíkové Phidylé natočené za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava nominovala Česká hudební akademie na udělení hudební ceny Anděl 2021 v kategorii klasika. Spolu s Kateřinou Kněžíkovou byl v této kategorii dále nominován Ivo Kahánek za album Antonín Dvořák: Kompletní klavírní dílo a Symfonický orchestr Českého rozhlasu v čele s dirigentem Tomášem Netopilem s albem Bohuslav Martinů: Fresky, Paraboly, Rytiny. O vítězi rozhodují v tříkolovém hlasování členové České hudební akademie. Slavnostní předání Cen Anděl Coca-Cola 2021 se uskuteční 27. dubna v pražském Veletržním paláci. Jednatřicátý ročník odvysílá v přímém přenosu na svém prvním programu Česká televize. Během večera živě vystoupí Ewa Farna, Mirai nebo David Koller. Jeho součástí bude také speciální tribute vystoupení věnované Miro Žbirkovi. Slavnostní ceremoniál bude moderovat známý český influencer Martin Mikyska.

Kateřina Kněžíková slaví s CD Phidylé úspěchy i v zahraničí. Album, které nahrála spolu s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dirigentem Robertem Jindrou v době pandemie, bylo na začátku tohoto roku nominováno v kategorii zpěv na BBC Music Magazine Awards. Tyto ceny jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen zde o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování široká veřejnost po celém světě. Vítězové budou vyhlášeni 28. dubna na slavnostním galavečeru BBC Music Magazine Awards v Kings Place v Londýně. Spolu s albem Phidylé bylo na BBC Music Magazine Awards nominováno dalších 27 alb z produkce 17 významných vydavatelství z celého světa. Představují to nejlepší z přibližně 175 nahrávek recenzovaných v BBC Music Magazine v průběhu loňského roku.