Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyAlbum Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a JFO získalo cenu BBC Music Magazine Awards

Album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a JFO získalo cenu BBC Music Magazine Awards

29. 4. 22

Nejlepším albem na světě v kategorii Vokální umění je CD sopranistky Kateřiny Kněžíkové, dirigenta Roberta Jindry a Janáčkovy filharmonie Ostrava nesoucí název Phidylé. Nahrávka písní z přelomu 19. a 20. století, díla Bohuslava Martinů, Henriho Duparca, Maurice Ravela a Karola Szymanowského, získala cenu BBC Music Magazine Awards, ocenění udělované výhradně ve sféře klasické hudby.

 

Tyto ceny jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen zde o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování široká veřejnost po celém světě. Spolu s albem Phidylé bylo na BBC Music Magazine Awards nominováno dalších 27 alb z produkce 17 významných vydavatelství z celého světa. Představují to nejlepší z přibližně 175 nahrávek recenzovaných v BBC Music Magazine v průběhu loňského roku.

 

„Získání takového ocenění je pro náš orchestr naprosto unikátní záležitostí a úspěchem, který se nemusí v dalších deseti letech opakovat. Vítězství v této soutěži nás zařazuje do špičkové společnosti a je to pro nás skutečná pocta. Sdílím s celým orchestrem a všemi, co se na projektu podíleli, obrovskou radost,“ říká ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.