Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyAlbum Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a JFO získalo další nominaci! Tentokrát na ceny časopisu Gramophone.

Album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a JFO získalo další nominaci! Tentokrát na ceny časopisu Gramophone.

02. 9. 22

Kateřina Kněžíková slaví s CD Phidylé úspěchy i v zahraničí. Album, které nahrála spolu s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dirigentem Robertem Jindrou v době pandemie, získalo v letošním roce cenu BBC Music Magazine Awards v kategorii Vokální umění. Tyto ceny jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen zde o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování široká veřejnost po celém světě. Naše společné album má nyní možnost získat další hudební cenu. Časopis Gramophone nedávno zveřejnil nominace nahrávek na nejlepší album roku 2022, mezi nimiž je právě i zmiňované album Phidylé. Ze 72 nahrávek bude vybráno 11 vítězů v jednotlivých kategoriích a z tohoto užšího výběru nakonec vzejde jediné album, které získá titul Nahrávka roku. Vyhlášení se uskuteční 4. října 2022.

„Ve světě vážné hudby existují dvě celosvětově uznávaná média: BBC Music Magazine a Gramophone. CD ‚Phidylé‘, které jsme nahráli s Kateřinou Kněžíkovou a Robertem Jindrou, nedávno získalo cenu BBC Music Magazine. Časopis Gramophone včera zveřejnil 72 nominovaných nahrávek nominovaných na nejlepší album roku 2022. ‚Phidylé‘ je mezi nimi, a to jako jediná nahrávka pocházející z České republiky“, dodává manažer orchestru JFO Ondřej Daněk.

Seznam všech nominací naleznete na webových stránkách časopisu Gramophone.