fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyDoprovodili jsme (opět) Annu Netrebko a Jonase Kaufmanna!

Doprovodili jsme (opět) Annu Netrebko a Jonase Kaufmanna!

28. 6. 15
Mnichov, 28. 6. 2015 – Janáčkova filharmonie včera v Mnichově doprovodila Annu Netrebko, Jonase Kaufmanna a Thomase Hampsona na open air koncertu pro 12 000 posluchačů. Záznam mohou diváci shlédnout dnes (neděle 28. 6.) ve 22:00 na německé stanici ZDF. 
Jedno z největších náměstí bavorské metropole se na sobotu 27. června proměnilo v koncertní „sál“ pro více než desítku tisíc návštěvníků. Vyprodané tribuny zajistilo hvězdné obsazení největších operních zpěváků dneška: Netrebko, Kaufmanna a Hampsona doplnili Elena Zhidkova a Ildar Abdrazakov. Orchestrální doprovod měla na starosti Janáčkova filharmonie Ostrava a zhostila se ho s plným nasazením.
Thomas Hampson na koncertě figuroval jako hvězdný „záskok“ za nemocného Dmitri Hvorostovského, kterému všichni účastníci na úvod popřáli brzké uzdravení. Na programu koncertu Gipfeltreffen der Stars, vrcholu mnichovské koncertní sezóny, zazněly především árie z Verdiho oper, ale nechyběli ani jiní italští mistři a několik německých a francouzských písní. Skvělé přijetí koncertu potvrdila i nutnost celkem šesti přídavků.
Po loňskému úspěchu na pařížském koncertě Anny Netrebko tak Janáčkova filharmonie navazuje na starší tradici doprovázení nejzářivějších hvězd operního nebe. V nadcházejícím roce chystá ostravský orchestr operní galakoncert ve vlastní sezóně: 16. 6. 2016 doprovodí v ostravském Gongu Piotra Beczalu a Sonyu Yonchevu, koncert následně zopakuje ve vídeňském Konzerthausu.
Záznam mnichovského koncertu můžete shlédnout zde