Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyBella Adamova ve finále prestižní mezinárodní pěvecké soutěže v ‘s-Hertogenbosch

Bella Adamova ve finále prestižní mezinárodní pěvecké soutěže v ‘s-Hertogenbosch

01. 7. 22

Jedna z vítězek předchozích ročníků interpretační soutěže Janáčkovy filharmonie – mezzosopranistka Bella Adamová – se nyní probojovala do finále 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v oborech opera a oratorium v nizozemském ‘s-Hertogenbosch. Jedná se o prestižní klání s dlouholetým renomé. Mezi vítěze předchozích ročníků patří mj. Pretty Yende a Thomas Hampson.

Finále se uskuteční v sobotu 2. července od 19h v Concertgebouw Eindhoven za doprovodu orchestru South Netherlands Philharmonic pod taktovkou Hartmuta Haenchena a je možné jej sledovat online.

 

 

Bella Adamova se představí v Mahlerově písni Urlicht a v árii Pie Jesu z Requiem Maurice Gustave Duruflého.

Již v průběhu semifinále získala Bella Adamova cenu odborné juniorské poroty: „V Bellině vystoupení jsme slyšeli velkou škálu barev, získala si naši plnou pozornost. Má velmi příjemný jevištní projev, díky němuž má publikum pocit, že „má vše bezpečně v rukách“. Zaujal nás její sametový hrudní hlas a krásné legato.“

Bella zazpívala árii z Bizetovy Carmen “ Pres des remparts de Seville“, píseň Urlicht ze sbírky Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera, árii “What would Missus Herring say?“ Benjamina Brittena a povinnou soudobou píseň, jež každoročně vzniká na zakázku soutěže.

Do letošního 55. ročníku soutěže, které předsedá sopranistka Linda Finnie a členkou poroty je např. i Vesselina Kassarova, se na základě video nahrávek přihlásilo 420 zájemců všech hlasových oborů, do prvního kola porota přizvala šedesát z nich. Do semifinále se probojovalo šestnáct pěvců a do úplného finále osm.