Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyDalší unikátní spojení. Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje s Tata Bojs

Další unikátní spojení. Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje s Tata Bojs

07. 12. 22

Janáčkova filharmonie Ostrava pokračuje nabídkou ze svého jedinečného Cyklu G, ve kterém propojuje symfonickou hudbu s jinými žánry a prostor dostávají původní autorské projekty.

Janáčkova filharmonie Ostrava tentokrát vystoupí s držiteli deseti výročních hudebních cen Anděl – skupinou Tata Bojs, která vznikla na známé pražské Hanspaulce. Koncert se uskuteční v multifunkční aule Gong 8. a 9. prosince netradičně již od 18 hodin. Na první termín platí vstupenky i z odložených vystoupení z roku 2020 a 2021.

 

 

„Bezmála deset let se věnujeme těmto koncertům, a myslím si, že poměrně úspěšně. Každý rok nabídneme čtyři, vždy se snažíme o to, aby to byly projekty originální a autorské. Často jsme jejich iniciátory, a těší nás, že to funguje a bývají vyprodané. Stejně tak je to v případě Tata Bojs, se kterými jsme chtěli vystoupit už před dvěma lety na podzim a druhý pokus jsme naplánovali na loňské jaro, tehdejší covidová situace nám ale vystoupení neumožnila a odsunula ho až na tento týden. Na koncert s kapelou, která je u nás pojmem, se těší nejen orchestr, ale spolu s ním i téměř tři tisíce posluchačů, kteří si zakoupili vstupenky,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

Hudební skupina Tata Bojs koncertuje již bezmála čtvrtstoletí, svůj první koncert odehrála v roce 1988. Do širšího povědomí vstoupila se svým albem Futuretro z roku 2000, které se v anketě hudebních kritiků a odborníků stalo na konci nulté dekády albem desetiletí. Tata Bojs totiž tvoří výborné melodie se skvělými texty. Možná i proto jsou držiteli už deseti Andělů – výročních cen, které každoročně uděluje Akademie populární hudby.

Z jejich produkce zazní třeba Filmařská, Usínací, Radioamatér, Zvony, Toreadorská otázka nebo Pěšáci v originálních aranžích. Koncert nabídne unikátní spojení této energií nabité kapely se symfonickým orchestrem JFO, pod taktovkou Tomáše Braunera.

„Byl to takový delší proces při výběru písniček pro koncerty s Janáčkovou filharmonií, základ jsme měli z roku 2017, kdy jsme poprvé hráli s orchestrem a teď jsme k nim přidali ještě pár písní z naší aktuální desky Jedna nula. Návštěvníkům koncertu nabídneme v průběhu téměř hodiny a tři čtvrtě myslím poměrně pestrý výběr z naší dosavadní tvorby. Těšíme se na to, protože v Ostravě jsme se vždycky potkávali se skvělým a hodně empatickým publikem. Tomu teď zahrajeme naše největší hitovky v úpravách pro symfonický orchestr. Jsou to naše poslední dva koncerty roku 2022 a zároveň úplně poslední s klávesistou Jurou Hradilem, který nás k Novému roku opouští,“ řekl frontman kapely Tata Bojs Milan Cais.

Vystoupení je vhodné pro žáky od druhého stupně základních škol, proto je přizpůsoben i jeho začátek. Odstartuje v 18 hodin, tedy o hodinu dříve, než jsou běžné začátky koncertů JFO.

 

Tata Bojs & Janáčkova filharmonie Ostrava
8. 12. | 18 hodin | Gong
9. 12. | 18 hodin | Gong

 

Zdroj: www.magazinpatriot.cz
Autor: Petr Sobol