fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyDirigoval koncert Anny Netrebko a dalších hvězd s JFO v Mnichově a nyní přijíždí do Ostravy

Dirigoval koncert Anny Netrebko a dalších hvězd s JFO v Mnichově a nyní přijíždí do Ostravy

15. 3. 19

Různorodost rytmů, originalitu a živost slibuje koncert 18. 4. 2019 spojující francouzskou a italskou hudbu, v němž se s Janáčkovou filharmonií představí mladé talenty. Oblíbené hymnické flétnové Concertino francouzské skladatelky Cécile Chaminade v podání Lucie Režné z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě doplní Ravelův prchavý klavírní koncert, v němž zaznamenáme i názvuky jazzu. Jeho ztvárnění se ujme mladý britský pianista Martin James Bartlett, který počátkem roku podepsal exkluzivní smlouvu se společností Warner Classics. Koncert, který završí rozervaná bombastická První symfonie Giuseppa Martucciho, který se na konci 19. století pokoušel vytrhnout italskou hudbu z výhradního područí opery, začíná v Domě kultury města Ostravy v 18 hodin.
Dirigovat bude Ital Claudio Vandelli, který Janáčkovu filharmonii dirigoval mj. na slavném mnichovském open air koncertu s pěveckými hvězdami – Annou Netrebko, Jonasem Kaufmannem a dalšími.


Vstupenky v ceně od 120 Kč můžete zakoupit v prodejním místě Janáčkovy filharmonie Janáček pointu (vstupní prostor DKMO vpravo), pobočkách Ostravského informačního servisu nebo online. Studenti mohou po předložení studentského průkazu nebo průkazi ISIC uplatnit slevu 80 %.