fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyDuben ve znamení klavíru

Duben ve znamení klavíru

10. 4. 19

Začátek dubna v Janáčkově filharmonii patří jednoznačně klavíru. Po Čajkovského Klavírním koncertě b moll (4. 4. 2019) v podání skvělého italského pianisty Federica Colliho a jeho následném úžasném recitálu, při němž se tajil dech (8. 4. 2019), budou i další koncerty Janáčkovy filharmonie patřit tomuto nástroji.

Od středy do pátku  (10. – 12. 4. 2019) bude Janáčkova filharmonie cestovat. Nejprve S Lukášem Vondráčkem, kterého jistě netřeba více představovat, zahájí v impozantním prostoru kostela sv. Václava (na snímku níže) novinku – cyklus symfonických koncertů v Opavě. V podání opavského rodáka zazní Beethovenův Čtvrtý klavírní koncert, stejně jako o den později na festivalu Allegretto v Žilině. V pátek pak ostravský orchestr vystoupí v Novém Jičíně, a světe div se:-), s dalším klavíristou, kterým bude pro změnu Pavol Praženica, který v Beskydském divadle zahraje Griegův koncert.

Na další ostravský koncert Jeunesses musicales (18. 4. 2019) zavítá až z Británie mladý, nesmírně nadaný pianista Martin James Bartlett. Pro Ostravany si připravil Klavírní koncert mistra impresionismu Maurice Ravela. Více než zdárně mu jistě bude sekundovat talentovaná ostravská flétnistka a budoucí lékařka Lucie Režná, která kromě hudby zároveň studuje i medicínu (dokončuje 5. ročník všeobecného lékařství).  Koncert začíná v 18 hodin, ale můžete navštívit i veřejnou generálku (od 10 hodin).