Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyDva v jednom. Ildar Abdrazakov a Rolando Villazón v Praze

Dva v jednom. Ildar Abdrazakov a Rolando Villazón v Praze

21. 11. 17

autor recenze Petr Veber, zveřejněno na webu operaplus.cz, 

Dvojrecitál ruského basisty Ildara Abdrazakova a mexického tenoristy Rolanda Villazóna přinesl do Prahy dvě velká jména současného světového vokálního umění. Vyhnul se obvyklým duetům, spojil operu s lehčími žánry, potěšil efektními pěveckými čísly i zábavnými pódiovými momenty – a natvrdo ukázal, že první z pěvců je na vrcholu, zatímco druhý bohužel tak úplně ne.

 

Rolando Villazón, Ildar Abdrazakov – Smetanova síň Obecního domu Praha 20. 11. 2017 (zdroj Nachtigall Artists)

Ve Smetanově síni doprovodila známé sólisty velmi pěkně Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigentem Guerassimem Voronkovem. Každý z obou sólistů v oficiální části programu zazpíval čtyři árie nebo písně, společně pak uvedli tři tituly. V přídavcích přibyly další, sólové i společné. Více najdete zde.

RECENZE: Hvězdná pánská jízda. Villazón bavil, basista zpíval

  15:55
Galakoncerty operních hvězd v letošní sezoně pokračovaly společným vystoupením tenoristy Rolanda Villazóna a basisty Ildara Abdrazakova. Obě pěvci v Praze zahájili své turné, na němž představí společné CD.
Rolando Villazón a Ildar Abdrazakov na koncertě v Obecním domě

Rolando Villazón a Ildar Abdrazakov na koncertě v Obecním domě | foto: Petr Dyrc

Na album, vydané labelem Deutsche Grammophon, natočili výstupy, které v různých operách zpívají společně tenor a bas. A pakliže po boku tenora výjimečně nestojí sopranistka, je to jistě příležitost pro pánskou zábavu, což oba pěvci využili a všelijak se dobírali a špičkovali. V tomhle vyniká samozřejmě hlavně Villazón, věčný klaun.

Celou recenzi si můžete přečíst zde: https://kultura.zpravy.idnes.cz/rolando-villazon-a-ildar-abdrazakov-v-obecnim-dome-fsz-/divadlo.aspx?c=A171121_113105_divadlo_era