fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyHarfistka Jana Boušková profesorkou londýnské Royal College of Music

Harfistka Jana Boušková profesorkou londýnské Royal College of Music

05. 2. 19

Přední české harfistce a sólistve České filharmonie, Janě Bouškové, která vystoupí v Ostravě společně se souborem Camerata Janáček 4. března 2019, se dostalo dalšího mezinárodního uznání.

Jana Boušková se kromě mezinárodní koncertní kariéry věnuje i pedagogické činnosti – je docentkou na Akademii múzických umění v Praze, současně vyučuje na Královské konzervatoři v Bruselu a je zvána na další prestižní školy včetně Indiana University v USA nebo Haute Ecole de Musique v Ženevě. Nyní svou pedagogickou působnost rozšiřuje i na Royal College of Music, kam nastoupí v září 2019 na základě úspěšně absolvovaného konkurzu.

Pravidelně vystupuje sólově i v komorních sestavách na významných domácích i světových koncertních pódiích a festivalech. Mezi vrcholy jejích aktivit patří sólové recitály v Alice Tully Hall – Lincoln Center (New York), v Theatre Châtelet v Paříži, ve vídeňském Musikvereinu, na festivalu Pražské jaro a Berliner Festtage, turné po Izraeli a Evropě společně s houslistou Maximem Vengerovem, komorní spolupráce s mnoha vynikajícími interprety na festivalu Spannungen v Německu, Parry Sound v Ontariu, Festival des Lauréats Juventus Cambrai nebo Elba Isola Musicale  Europa, v Théâtre de la Ville společně flétnisty Emmanuelem Pahudem a Mathieu Defourem a harfistkou Marie-Pierre Langlamet nebo velká německá turné flétnistou Patrickem Gallois.