Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyJFO a sluchově postižené děti společně na jednom podiu

JFO a sluchově postižené děti společně na jednom podiu

25. 6. 24

Janáčkova filharmonie Ostrava se stane součástí opravdu unikátního benefičního koncertu. Na jednom podiu se potká se zhruba třicítkou sluchově postižených dětí ze ZŠ a MŠ pro sluchově postižené a vady řeči z Ostravy-Poruby, které se zapojí formou tichého zpívání ve znakové řeči. Benefiční večer s názvem Ruce, které zpívají proběhne 4. října 2024 od 19 hodin v sále Vesmíru.

„Už několik let přemýšlím, jak bych mohl pomoci. Byl jsem si jistý, že akce má být určena dětem. Ony svůj osud nemohou ovlivnit, tak jak by třeba chtěly. Proto jsem chtěl pomoci právě jim. Sledoval jsem různé organizace a dobročinné akce, ale vždy tam bylo něco, co mi nevyhovovalo. Nakonec jsem se inspiroval v zahraničí, konkrétně v Polsku, kde se každoročně koná velký charitativní koncert, jehož výtěžek jde dětem. Proto jsem zvolil koncert,“ vzpomněl Martin Németh, který má jisté zkušenosti s pořádáním rockových akcí. Propojil proto ostravský symfonický orchestr se specializovanou školou z Ostravy-Poruby.

Ředitele JFO Jana Žemlu projekt zaujal. „Pokud můžeme s Janáčkovou filharmonií Ostrava podpořit jakoukoli opravdu prospěšnou činnost, neváháme, pokud nám to naše možnosti dovolí. Tento projekt mě od počátku zaujal. Paradox toho, že symfonický orchestr, který „produkuje“ zvuk, uspořádá akci pro neslyšící, se stal hned od začátku výzvou,“ řekl Jan Žemla.

Součástí benefičního koncertu je také veřejná sbírka, jejíž výtěžek půjde na nákup nového vybavení do školy a dětského oddělení nemocnice. Více informací na www.rucekterezpivaji.cz.