fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyJFO s Bryanem Hymelem v Praze

JFO s Bryanem Hymelem v Praze

11. 3. 19

Janáčkova filharmonie Ostrava doprovodí 27. března od 19.30 hodin v Obecním domě v Praze charismatického amerického tenoristu Bryana Hymela.
Tento zpěvák byl již dvakrát hostem cyklu agentury Nachtigall Artists Hvězdy světové opery (14. 2. 2016 a 13. 11. 2017) a na obou koncertech si návštěvníky pražské Smetanovy síně bezvýhradně podmanil. Bryan Hymel je právem nazýván novým králem vysokých „C“ a stejné oprávnění má i jeden z mediálních výroků: Pavarotti is over – Bryan Hymel is here (Pavarotti odešel, Bryan Hymel je zde).

Bryan si rychle získal světové renomé i díky záskokům, především ve své stěžejní roli Aenea v Berliozových Trojanech v londýnské Covent Garden (za Jonase Kaufmanna) a poté v newyorské Metropolitní opeře (za Marcella Giordaniho). Je vítaným hostem nejen Metropolitní opery a Covent Garden, ale také milánské La Scaly, mnichovské Bavorské státní opery či Opéra National de Paris. V sezoně 2018/2019 ho čeká Raoul de Nangis (Meyerbeer: Hugenoti) a Énée (Berlioz: Trójané) v Opéra National de Paris, Arrigo (Verdi: Sicilské nešpory) v mnichovské Bavorské státní opeře, Rodolfo (Puccini: Bohéma) ve Vídeňské státní opeře, Vévoda (Verdi: Rigoletto) v Metropolitní opeře a Don José (Bizet: Carmen) v londýnské Covent Garden.

Hostem koncertu je řecká sopranistka Irini Kyriakidou, která dosud hostovala mj. v Řecké národní opeře v Athénách, v Teatro La Fenice v Benátkách, v Covent Garden v Londýně nebo v květnu 2018 v Opéra de Las Palmas na Gran Canarii.

Zásštitut nad koncertem převzal primároe hl. města Prahy Zdeněk Hřib