Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyJFO zve na Filharmonii plus – pravidelná setkávání seniorů se zájmem o klasickou hudbu

JFO zve na Filharmonii plus – pravidelná setkávání seniorů se zájmem o klasickou hudbu

26. 9. 22

Dům kultury, který byl desítky let naším domovem, se začíná rekonstruovat a my jsme se proto přesunuli do prostor, kde se odehraje letošní 69. koncertní sezona JFO. Bude to především v bývalém kině Vesmír, multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích, také v městské galerii PLATO Bauhaus nebo v kostele sv. Václava v Opavě. Protože věříme, že řada z vás má ráda klasickou hudbu, která k nám neodmyslitelně už desítky let patří, dovolujeme si vás oslovit s nabídkou na pravidelná setkání s názvem Filharmonie plus.

Po prázdninové pauze znovu začnou setkání, v rámci kterých nabízíme hudbymilovným seniorům možnost potkávat se s podobně naladěnými lidmi se zájmem o vzdělávání se a rozvíjení v oblasti klasické hudby. Setkávání jsou doplněná o přednášky hudebních publicistů a muzikologů s video nebo audio ukázkami případně o besedy s hudebníky (členy orchestru JFO nebo hosty sezóny). Součástí lekcí jsou i prakticky zaměřené hudební workshopy (zpěv, tanec, orientace v partituře, hra na nejrůznější snadno ovladatelné nástroje a mnoho dalšího), které připravuje a vede interaktivním a zábavným způsobem lektor Martin Ptáček. Účastníci kurzu se dozvědí i vše podstatné o dění v naší filharmonii a nahlédnou také do jejího zákulisí.

 

Setkání 1. ročníku: říjen – květen (vždy 1. úterý v měsíci od 14 do 16 hod. Společné zahájení ročníku: 18. 10.)

Setkání 2. ročníku: říjen – květen (vždy 3. úterý v měsíci od 14 do 16 hod. Společné zahájení ročníku: 18. 10.)

 

Nově jsou místem setkání prostory Městské galerie PLATO v bývalém hobby marketu BAUHAUS na ulici Janáčkova 3139/22, viz mapa zde: PLATO Bauhaus.

 

Účastnický poplatek za všech osm setkání je 400 korun.

Bližší informace jsou uvedeny na: https://www.jfo.cz/nabizime/filharmonie-plus/.

 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.