fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyKontrabas nepadl daleko od stromu. Indi Stivín se dostal do finále hudební Eurovize

Kontrabas nepadl daleko od stromu. Indi Stivín se dostal do finále hudební Eurovize

28. 8. 18

Šestnáctiletý kontrabasista Indi Stivín, který již dvakrát vystoupil s Janáčkovou filharmonií v rámci koncertního cyklu Jeunesse musicales aneb Hudební mládí, ale představil se už i na Pražském jaru, se dostal do finále Eurovision Young Musicians. Soutěž pro mladé talenty organizuje Evropská vysílatelská unie (EBU), stejně jako pěveckou Eurovizi. Finále z Edinburghu odvysílala 23. srpna v přímém přenosu ČT art. 

Indi Stivín má hudbu v krvi, jak naznačuje i jeho příjmení – pochází z muzikantské rodiny Stivínů. „Je to obrovský úspěch a budu mu držet všechny palce. Zároveň jsem pyšný na to, jak skvěle reprezentuje naši zemi,“ vyjádřil radost z postupu svého vnuka multiinstrumentalista Jiří Stivín.

V Eurovision Young Musicians, která se koná už od roku 1982, letos soutěžili hudebníci z osmnácti zemí. V semifinále zaujal Indi Stivín nejen skotským kiltem, který si oblékl jako poctu k místu konání soutěže, ale také jako jediný soutěžící uvedl vlastní skladbu. Nazval ji Bohemian Suite a inspiroval se při jejím komponování českou historií.