fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyMartin James Bartlett podepsal exkluzivní smlouvu se společností Warner Classics

Martin James Bartlett podepsal exkluzivní smlouvu se společností Warner Classics

05. 2. 19

V těchto dnech Martin James Bartlett podepsal exkluzivní smlouvu se společností Warner Classics. Jeho debutové album vyjde 3. května 2019. „Z podpisu smlouvy i z chystaného CD jsem nadšený. CD se bude jmenovat Love and Death.To jsou dvě elementární témata, která po celá staletí inspirovala úžasná mistrovské díla básníků a skladatelů. Na albu najdete nádhernou hudbu Bacha, Schumanna, Wagnera, Liszta a Granadose a vyvrcholí Prokofjevovou vášnivou a ohnivou „válečnou“ sonátou č. 8. Nemůžu se dočkat, až se o to s vámi podělím.“

Klavírista Martin James Bartlett má na svůj věk skvělou techniku a hraje s neskutečnou elegancí. V roce 2014 získal ocenění BBC Young Musician of the Year, což otevřelo brány jeho kariéře. Od té doby hrál např. s BBC Symphony Orchestra, BBC Scottish Symphony Orchestra, Bournemouth Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra nebo Tokyo Symphony Orchestra. 

V Ostravě jej přivítáme 18. dubna 2019, kdy na koncertě z cyklu Jeunesses musicales provede Ravelův Koncert pro klavír. Koncert v sále Domu kultury města Ostravy začíná v 18 hodin.