Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyNatáčíme kompletní dílo Vítězslavy Kaprálové

Natáčíme kompletní dílo Vítězslavy Kaprálové

11. 5. 22

V těchto dnech natáčíme kompletní symfonické dílo Vítězslavy Kaprálové, což dosud ještě žádný český orchestr neudělal. Zaměřujeme se na skladby, které Vítězslava Kaprálová nejen napsala ale i kompletně dokončila právě pro orchestr. Kaprálová je významná skladatelka první poloviny 20. století, žačkou Vítězslava Nováka a poté Bohuslava Martinů v Paříži. Kaprálová byla uznávaná skladatelka a dirigentka už za svého života a to zemřela ve velmi mladém věku 25 let.

„Sopranistku Veroniku Rovnou a klavíristu Tomáše Vránu doprovází orchestr Janáčkovy filharmonie pod taktovkou Aleny Jelínkové, která je v JFO na ‚nepsané‘ pozici druhého asistenta šéfdirigenta. Pokračujeme v úspěšné linii nahrávek s vysokou uměleckou hodnotou a navazujeme tímto projektem například na album Phidylé, za které jsme obdrželi cenu BBC Music Awards,“ dodává manažer orchestru Ondřej Daněk.

CD, které vzniká pro německý label CPO v úzké spolupráci s kanadskou neziskovou hudební organizací The Kapralova Society, vyjde v roce 2023.

 

Foto Martin Straka