Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyNový koncertní sál by se mohl začít stavět v letech 2021 až 2022

Nový koncertní sál by se mohl začít stavět v letech 2021 až 2022

09. 11. 17

Město Ostrava vyhlásí další architektonickou soutěž. Jako pátá v pořadí za poslední dva roky a jedna z nejvýznamnějších v celé historii města to bude mezinárodní soutěž na novou koncertní halu, kde v budoucnu najde zázemí Janáčkova filharmonie. Snahou města je postavit výjimečnou stavbu nejen z architektonického hlediska, ale především se špičkovou akustikou. Soutěž bude koncipována jako kombinovaná se dvěma koly. Náklady na realizaci koncertní haly jsou v tuto chvíli odhadovány na 1,5 mld. korun bez DPH. Více se dočtete zde.

 

 

 

Ostrava chce zřídit zvláštní fond, do něhož by se ukládaly peníze na chystanou výstavbu koncertní haly, která by podle předpokladů měla stát víc než miliardu korun. Letos chce město do fondu vložit minimálně 100 milionů korun.
„Dlouhodobě deklarujeme, že jedním z našich největších cílů v oblasti kultury je vybudování nového koncertního sálu, plnohodnotného sálu s prvotřídní akustikou,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).
Koncertní hala bude přístavbou Domu kultury města Ostravy, sídla Janáčkovy filharmonie Ostrava. Při výstavbě haly se počítá i s jeho renovací. Město se při jejím financování chtělo dohodnout na spolupráci s krajem a ministerstvem kultury, s nimiž podle primátora plánovalo uzavřít memorandum o spolupráci. S ministerstvem se však zatím nedohodlo a chce se připravit i na případnou variantu, že by halu muselo financovat bez pomoci státu.  (ČTK, 08.11.2017)