Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyPřeměňujeme staré na nové – vznikly originální zápisníky JFO

Přeměňujeme staré na nové – vznikly originální zápisníky JFO

16. 9. 21

Společně s lokálním upcyklačním studiem papíru p a p i d u jsme pro vás ze zkušebních tiskových archů katalogu JFO a starých plakátů z již uskutečněných koncertů vyrobili Zápisník Srdce a Zápisník Klavír.

Tvorba p a p i d u je naprosto jedinečná, postavena na dotyku lidské ruky a na pohledu lidského oka. Vzniká s respektem k materiálu a lidem, kteří ho vytvořili, a těm, co jej formují dále. Upcycling je cesta, která má veliký potenciál – využívá materiál, který už není aktuální, tedy nemůže být dále používaný pro svůj původní účel, ale stále nese firemní identitu, která platná zůstává… Neplatné tiskoviny se tak rázem stanou opět platnými –  jen změní svou formu.

Sběrový materiál byl využit při samotné výrobě, ale sloužil také jako prvotní inspirace k tvorbě. Díky upcyclingu jsme vrátili do hry také naše staré katalogy. V p a p i d u jsme je nechali proměnit na kapsy na vstupenky. Lístky na naše koncerty tak dostanete ve fragmentech obrazu a textu o hudbě, lidech, Ostravě, Janáčkovi a také novém koncertní sále.

 

Zápisníky jsou k zakoupení v Janáčekpointu v Domě kultury města Ostravy.

Zápisník Srdce – 149,- Kč                 Zápisník Klavír – 299,- Kč