Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyProdej 70. koncertní sezóny zahájen

Prodej 70. koncertní sezóny zahájen

17. 5. 23

Katalog 70. koncertní sezóny ke stažení/ náhledu zde

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) slaví 70 let. Do nové koncertní sezóny vstupuje orchestr světových kvalit plný energie a očekávání. Přestože má za sebou již rok fungování v provizoriu, kdy se řada koncertů odehrává v sále bývalého kina Vesmír a zkoušky na náročné hudební projekty probíhají v jednom z pavilonů na Černé louce, drží si JFO vysoké evropské renomé. Novou dekádu otevírá orchestr v nejlepší umělecké formě s dramaturgií, která bez obav snese mezinárodní srovnání, a navíc s naplňujícím se snem o koncertním sále adekvátních akustických parametrů.

„Připravili jsme sezónu, která se bude vymykat. Ve všech našich koncertních cyklech uslyší návštěvníci světové umělce, zažijí dirigentské debuty, stanou se součástí světových i českých premiér, budou mít možnost v ještě větší míře navštěvovat interaktivní workshopy a účastnit se edukačních aktivit a přednášek zaměřených na všechny generace,“ říká ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

Milovníci populární hudby si opět přijdou na své ve filharmonickém cyklu koncertů v multifunkční aule Gong a JFO se připojí také k oslavám dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany v podobě koncertního provedení jeho opery Libuše.

„Jubilejní sezóně jsme přizpůsobili program a vybrali exkluzivní hostující umělce. Když si nyní program s odstupem času pročítám, troufale uznávám, že nás čeká skvělá sezóna bez slabých míst. Máme se na co těšit,“ dodává Jan Žemla.

Také v nové sezóně bude Janáčkova filharmonie Ostrava spolupracovat se soudobými autory. „Jedná se o celý proces vzájemné spolupráce, kdy jsou skladatelé součástí nácviku v rámci zkoušek a samotného koncertního provedení svých skladeb,“ vysvětluje Žemla.

 

PROGRAMOVÁ NABÍDKA 70. KONCERTNÍ SEZÓNY 2023/2024
Desítky koncertů rozdělených již tradičně do tematických cyklů a k tomu mimořádné koncerty, aktivity pro školy i seniory nebo budoucí profesionální umělce. Janáčkova filharmonie Ostrava dávno překročila hranice nastavené pro žánr klasické hudby. I v nové sezóně dokazuje, že jsou její koncerty a aktivity určené bez výjimky všem.

Symfonický cyklus A
Symfonický cyklus B
Cyklus C – Co máme rádi
Cyklus D – Dětem – Tuze slavnostní sezóna
Cyklus E – Elán mladých
Cyklus G – Gong
Cyklus K – Komorní koncerty
Cyklus R – Klavírní recitály
Mimořádné symfonické koncerty M
Cyklus O – Opavské koncerty

Konkrétní nabídku jednotlivých cyklů a další podrobnosti naleznete na www.jfo.cz nebo v katalogu nové koncertní sezóny.