Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyVítěz Eurovize v Gongu

Vítěz Eurovize v Gongu

07. 12. 16

Alexander Rybak – norský zpěvák, houslista, klavírista, skladatel, ale i herec a hlavně vítěz Eurovision Song Contest v Moskvě s písní „Fairytale“ s do té doby rekordním ziskem 387 bodů, bude 4. října 2017 koncertovat s Janáčkovou filharmonií v Gongu. A mimořádným hostem koncertu bude vynikající mladinká operní pěvkyně Patricia Janečková. Koncert se koná ve spolupráci s Jinou kulturou.
Vstupenky v ceně od 550 Kč na tento atraktivní koncert jsou již v prodeji.  Do Ostravy tak zavítá osobnost, talent a umělec sjednocující východ i západ formou nejbližší – uměním, písní, slovem a hudbou.
Alexander se narodil 13. května 1986 v běloruském Minsku. Společně se svojí rodinou odcestoval do Norska, když mu byly čtyři roky. Jeho matka hraje na klavír a otec na housle. On ovládá perfektně oba nástroje. Je ale pravda, že housle jsou pro něj typičtější, bez nich si ho už asi nikdo nedovede představit.
Jeho debutové album Fairytale, vydané v roce 2009, se umístilo v top 20 devíti evropských hitparád, včetně prvního místa v Norsku a Rusku. Plynně hovoří a zpívá v norštině, běloruštině, ruštině a angličtině.

Koncert Alexandra s Janáčkovou filharmonií bude 4. 10. prvním koncertem cyklu G v Gongu v sezóně 2017/2018.