Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyZahrajeme u slavnostního poklepání základního kamene nového kulturního komplexu s koncertním sálem. Přijede také Steven Holl.

Zahrajeme u slavnostního poklepání základního kamene nového kulturního komplexu s koncertním sálem. Přijede také Steven Holl.

27. 6. 24

V pátek 19. července proběhne před Domem kultury města Ostravy ceremoniál slavnostního poklepání základního kamene nového kulturního komplexu s koncertním sálem. Stane se tak přímo na parkovišti před Domem kultury města Ostravy před zraky představitelů statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje a hostů. Po dlouhé době v kompletní sestavě odehrajeme v rámci programu a pod vedením budoucího šéfdirigenta Daniela Raiskina skladbu Vltava Bedřicha Smetany. Ceremoniálu se spolu s dalšími osobnostmi zúčastní také autor projektu nového koncertního sálu Steven Holl. Z důvodu stavebních prací na místě bude ceremoniál zveřejněn prostřednictvím živého streamu na sociálních sítích.

Steven Holl se do Ostravy a na místo budoucího kulturního komplexu vrací po třech letech. Nebude to však jediná událost, které se zúčastní. Zájemci se s touto osobností světové architektury budou moci setkat na mezinárodním fóru Melting pot, jenž je součástí největšího ostravského festivalu Colours of Ostrava. Přednáška Stevena Holla proběhne 19. července od 16:30 v zóně UniverCity.

 

Architekt Steven Holl při své poslední návštěvě Ostravy před třemi lety