Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyZměna programu koncertu Kněžíková-Vondráček

Změna programu koncertu Kněžíková-Vondráček

24. 6. 22

Vážení posluchači, rádi bychom Vás informovali o změně programu středečního koncertu (29. 6.), který měl patřit duu Kněžíková – Vondráček. Vzhledem k neúčasti rezidenčního sólisty Lukáše Vondráčka, jsme program koncertu upravili a využili tak aktuálně vydaného CD K2: Kateřina Kněžíková / Kateřina Englichová. Sopranistku Kateřinu Kněžíkovou tak nedoprovodí klavírista Lukáš Vondráček, ale harfistka Kateřina Englichová. Budete svědky unikátního spojení sopránu a harfy v písňových cyklech P. Ebena, B. Martinů, L. Janáčka a dalších.

Obě renomované současné hudebnice představují špičky ve svých oborech. Kateřina Kněžíková je přední operní sólistkou, jež sbírá úspěchy doma i v cizině. Kateřina Englichová je uznávanou harfistkou a harfovou pedagožkou s bohatou koncertní i nahrávací činností. Společné aktivity obou dam se datují od roku 2017, kdy za recitál a live nahrávku písní s harfou získaly cenu CLASSIC PRAGUE AWARDS.

O pauze koncertu jste srdečně zváni k autogramiádě zmiňovaného CD K2: Kateřina Kněžíková / Kateřina Englichová, které pokřtil minulý týden horolezec Radek Jaroš během generálky koncertu Janáčkovy filharmonie „Sólo pro 100 smyčců“ na Smetanově Litomyšli.

Vstupenky zakoupené na původní termíny koncertu Duo Kněžíková – Vondráček (28. 3. nebo 4. 4. 2022) zůstávají v platnosti i na tento koncert.

Podrobné informace k programu naleznete zde.