fbpx

Rezidenční sólista

Lukáš Vondráček 

Z Opavy do celého světa, do nejvýznamnějších koncertních sálů, pod taktovky nejslavnějších dirigentů… Taková je kariéra fenomenálního klavíristy Lukáše Vondráčka (1986). 

Status rezidenčního sólisty má Lukáš Vondráček (1986) od minulé sezóny 2020/2021. Předcházela tomu dlouhodobá spolupráce s JFO, se kterou hrál poprvé ve svých deseti letech, v roce 1996. V rámci abonentních koncertů filharmonie se v roce 2019 vrátil do své rodné Opavy také jako interpret. 

Na klavír začal hrát pod vedením rodičů ve dvou letech. Ve čtyřech letech měl své první veřejné vystoupení v Opavě, kde hrál dětské skladby Schumanna a Čajkovského. V jedenácti letech už začal studovat na Ostravské univerzitě díky rektorské výjimce. Studoval také na vídeňské konzervatoři, na akademii v Katovicích a absolvoval New England Conservatory v Bostonu. V patnácti letech Vondráček debutoval s Českou filharmonií pod vedením dirigenta Vladimira Ashkenazyho, který o něm prohlásil, že „takový klavírista se rodí jednou za třicet let“. V šestnácti Vondráček vyrazil na americké turné, během něhož vystoupil v newyorské Carnegie Hall. Vyhrál řadu mezinárodních soutěží, jeho výjimečnou pozici potvrdilo vítězství v jedné z nejprestižnějších soutěží vůbec, a sice v Soutěži královny Alžběty v Bruselu v roce 2016. To se mu podařilo jako prvnímu Čechovi v historii. Lukáš Vondráček dnes patří k nejuznávanějším klavíristům u nás i v zahraničí.

 

Nenechte si ujít

A1 Zahajovací koncert sezóny

Dvořákův slavný, ale interpretačně velmi náročný Klavírní koncert g moll v podání neméně slavného sólisty – Lukáše Vondráčka.

10. 09. 2020
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč

R2 Recitál Lukáše Vondráčka

Koncert bude přenášen online
Do svého recitálu vynikající klavirista Lukáš Vondráček, který s ostravským orchestrem vystoupil poprvé už jako desetiletý, zařadil skladby Schuberta a Brahmse. 

30. 11. 2020
20:00 hod.
Online
od 50 Kč
Zobrazit detail

B3 Vondráček hraje Rachmaninova

Koncert ke zhlédnutí zde
Rachmaninov v podání Lukáše Vondráčka zní tak, jak jej nezahraje nikdo jiný.

11. 02. 2021
19:00 hod.
Online
od 50 Kč
Zobrazit detail