fbpx

Rezidenční sólista

Lukáš Vondráček 

Z Opavy do celého světa, do nejvýznamnějších koncertních sálů, pod taktovky nejslavnějších dirigentů… Taková je kariéra fenomenálního klavíristy Lukáše Vondráčka (1986). 

Na klavír začal hrát pod vedením rodičů ve dvou letech, záhy byl označován jako zázračné dítě. V patnácti debutoval s Českou filharmonií, v šestnácti už vystupoval v Carnegie Hall. Vyhrál řadu mezinárodních soutěží, jeho výjimečnou pozici potvrdilo vítězství v klavírní soutěži královny Alžběty v Bruselu v roce 2016. To se mu podařilo jako prvnímu českému klavíristovi v historii.
Odborníci oceňují jeho virtuózní techniku a důraz na emoční uchopení repertoáru. Díky tomu je také velmi populární mezi posluchači. Jeho projev je opravdu strhující.

S JFO hrál Lukáš Vondráček poprvé už v březnu 1996. Na programu byl Mozartův Klavírní koncert C dur a Mendelssohnův Koncert pro housle, klavír a smyčce a moll. Mladému klavíristovi bylo tehdy pouhých deset let. I když nyní koncertuje doslova po celém světě, sever Moravy rozhodně neopomíjí. V rámci zahájení abonentních koncertů JFO v Opavě se Lukáš Vondráček vrátil v roce 2019 jako interpret i do svého rodného města. Ve stejném roce absolvoval s JFO koncertní turné v Koreji. 

Logickým vyústěním této spolupráce je status rezidenčního sólisty pro sezónu 2020/21.

Nenechte si ujít

A1 Zahajovací koncert sezóny

Dvořákův slavný, ale interpretačně velmi náročný Klavírní koncert g moll v podání neméně slavného sólisty – Lukáše Vondráčka.

10. 09. 2020
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč

R2 Recitál Lukáše Vondráčka

Koncert bude přenášen online
Do svého recitálu vynikající klavirista Lukáš Vondráček, který s ostravským orchestrem vystoupil poprvé už jako desetiletý, zařadil skladby Schuberta a Brahmse. 

30. 11. 2020
20:00 hod.
Online
od 50 Kč
Zobrazit detail

B3 Vondráček hraje Rachmaninova

Koncert ke zhlédnutí zde
Rachmaninov v podání Lukáše Vondráčka zní tak, jak jej nezahraje nikdo jiný.

11. 02. 2021
19:00 hod.
Online
od 50 Kč
Zobrazit detail