10. 03. 2022
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč

C3 Hudební vyznání

Kdo by neznal Mou vlast? Vrcholné Smetanovo dílo a jedno z nejzásadnějších děl české klasické hudby vůbec. Orchestr JFO diriguje Jan Kučera. Večerem provází Emma Smetana.

 

Bedřich Smetana
Vyšehrad, symfonická báseň z cyklu Má vlast

Bedřich Smetana
Vltava, symfonická báseň z cyklu Má vlast

Bedřich Smetana
Šárka, symfonická báseň z cyklu Má vlast

Bedřich Smetana
Blaník, symfonická báseň z cyklu Má vlast

Bedřich Smetana
Tábor, symfonická báseň z cyklu Má vlast

 

Emma Smetana – průvodní slovo
Janáčkova filharmonie Ostrava
Jan Kučera – dirigent

 

Kdo by neznal Mou vlast? Dílo, kterým je každoročně zahajován nejprestižnější hudební festival v Česku – Pražské jaro. Cyklus Má vlast tvoří šest symfonických básní, z nichž každá má jiný charakter: vznešený a elegicky vyznívající Vyšehrad, půvabná a laškovná Vltava, divoká a vášnivá Šárka, radostně a hymnicky působící Z českých luhů a hájů a nakonec Tábor a Blaník s hudbou plnou neústupnosti a síly, ale i majestátnosti – v závěru prorokující vítěznou budoucnost našeho národa. V cyklu nalézáme vzpomínky na významné události naší historie včetně promítnutí nejsvětlejších ideálů této historie do budoucnosti. Zároveň zde Smetana vykresluje povahu českého člověka i české krajiny. Jedná se o Smetanovo vrcholné dílo a jedno z nejzásadnějších děl české klasické hudby vůbec.

Nenechte si ujít

C4 Beethoven versus osud

Ta, ta, ta dá – už jen tato charakteristika bude většině posluchačů stačit, aby věděli, se kterým dílem mají tu čest. Pátá symfonie od Beethovena neboli Osudová.

07. 04. 2022
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč

G4 Krhut & Kozub s JFO

Muzikant, skladatel a textař Jiří Krhut a český herec, komik, zpěvák a režisér Štěpán Kozub tvoří ostravskou dvojici, která si získala diváky napříč generacemi.

20. 04. 2022
19:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 600 Kč

G5 David Koller s JFO

Charismatický zpěvák, bubeník, letitý frontman skupiny Lucie a autor řady hitů David Koller je dlouholetou stálicí mezi hvězdami českého hudebního nebe.

31. 05. 2022
19:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 700 Kč