Korejské dny 2015

“Ve své hudbě se, jednoduše řečeno, snažím vyjádřit zvuky přírody v kombinaci s dalšími tóny. Tyto zvuky se okamžitě harmonicky míchají a jeví se jako komplexní ozvěny nových abstraktních zvuků,” říká o své tvorbě Eunho Chang.

Skladatelka Eun-Hwa Cho se narodila v roce 1973 v jihokorejském Busanu a před šesti lety vyhrála prestižní soutěž královny Alžběty v Bruselu. Díla této autorky se hrají na festivalech po celém světě, namátkou například Ultrazvukový festival nové hudby v Berlíně (2003).
Rodák z jihokorejského Daegu Eunho Chang nejdřív studoval hru na klavír a až po té skladbu. Studoval na Univerzitě Fryderyka Chopina v Polsku, kde je pedagogem dodnes. Je mimo jiné i rezidentním umělcem Pražské konzervatoře.
V závěru koncertu zazní známý Chopinův klavírní koncert č. 2., dílo z vrcholného období Chopinovy tvorby. V době psaní koncertu bylo Fryderykovi pouhých 20 let! Koncert zahraje korejský klavírista Won Kim (na snímku), jehož klavírní umění ocenil New York Newsday slovy „ohnivý temperament a excelentní technika“.  Galavečer zahájí korejský taneční soubor, který předvede tradiční vějířový tanec.

Program:

Intro: Korejský tradiční tanec
Eun-Hwa Cho: Back into/Out of pro janggu a orchestr
Eunho Chang: Koncert pro orchestr
Fryderyk Chopin: Koncert pro klavír a orchestr č. 2

Účinkují:

Oyun Dance Group pod vedením Kyunghwa Lee
Won Kim – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
H. M. Förster – šéfdirigent JFO

 

Pořadatel: Česko-korejská společnost

5_c_e1_small

 

 

 

Logo CKD

 

 

 

추진위원회

Korejské dny MSK 2015 - gala koncert-page-001