Janáčkova filharmonie OstravaG1: Alexander Rybak & JFO

G1: Alexander Rybak & JFO

Intro
F. Kreisler: Liebeslied
G. Gershwin/J. Heifetz: It Ain’t Necessarily So z opery Porgy a Bess
A. Rybak: Europe‘s Skies
J. Brahms: Uherský tanec č. 5
A. L. Webber: Memory z muzikálu Kočky
J. Strauss ml.: Předehra z operety Netopýr
A. Vivaldi: Léto z cyklu Čtvero ročních období
F. Lehár: Meine Lippen sie küssen so heiss z operety Quiditta
G. Gershwin: Summertime z opery Porgy a Bess
Anonym: Hungarian suite
A. Rybak: Roll with the Wind
A. Rybak: Fairytale

Účinkují:
Alexander Rybak – zpěv, housle
Patricia Janečková  – zpěv
Janáčkova filharmonie Ostrava
Heiko Mathias Förster
– šéfdirigent JFO

Crossoverové koncerty aneb propojení klasické hudby a jiných hudebních žánrů v Gongu pokračují i v sezóně 2017/2018.  Jedním z hostů bude i Alexander Rybak. Osobnost, talent a umělec sjednocující východ i západ formou nejbližší – uměním, písní, slovem i hudbou – norský zpěvák, skladatel, houslista a herec běloruského původu. Talentovaný mladík v květnu roku 2009 zvítězil v soutěži Eurovision Song Contest v Moskvě s písní “Fairytale”. Jeho koncert v ostravském kině Vesmír v roce 2016 v rámci festivalu Jiná kultura byl velmi úspěšný, a tak se Alexander Rybak vrací do České republiky, aby tentokrát spojil síly v projektu s Janáčkovou filharmonií Ostrava! A nebude v roli zpěváka sám! Spolu s ním se představí jedinečný talent české hudební scény Patricia Janečková, vítězka soutěže Talentmánie a zpěvačka, kterou zdobí neobyčejná hlasová vyzrálost, intonační čistota a kultivovanost hlasu.  V programu říjnového koncertu si společně s Alexandrem Rybakem zazpívá např. Gershvinův Summertime, kromě něj se samozřejmě můžete těšit na Rybakovy hity v čele s Fairytale nebo Europe´s Skies doplněné o evergreeny ze světa klasiky.
Koncert se koná ve spolupráci s Jinou kulturou.

Alexander Rybak
Zpívá, hraje na housle a klavír, komponuje hudbu, hraje ve filmu, pořádá hudební workshopy pro děti, za jídlo a nocleh hraje a zpívá na odlehlých norských ostrovech. To vše jsou aktivity jediného člověka – Alexandera Rybaka, který portfolio svých aktivit nejnověji rozšířil, protože napsal knihu pro děti o malém Trollovi, doplněnou 3CD s písničkami.
Tento mimořádně talentovaný mladík se narodil v běloruské metropoli Minsku, ale už v pěti letech se s rodiči přestěhoval do Norska, kde nejen studoval hru na housle (chvíli uvažoval i o studiu hry na klavír, na který také hraje), ale také tu dodnes žije a je stále více populární.
Jeho hvězda se nejjasněji rozzářila po vítězství v Eurovision Song Contest v roce 2009. Zvítězil s vlastní písní nazvanou Fairytale, k jejímuž napsání jej inspirovaly zmíněné cesty po norských ostrovech. Fairytale se okamžitě stala celoevropským hitem, který Alexandrovi otevřel dveře na koncertní pódia nejen v Norsku, ale také Švédsku, Finsku, Rusku, Ukrajině, Bělorusku, Velké Británii nebo USA. Úspěch slavilo i stejnojmenné CD. Nyní má na svém kontě již čtyři studiová alba. Pravidelně vydává úspěšné nahrávky a spolupracuje se špičkovými hudebníky.

Patricia Janečková
Slovenka žijící od malička v Ostravě, kde studuje operní zpěv na Janáčkově konzervatoři pod vedením sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové. I ona má na svém kontě řadu úspěchů včetně vítězství v soutěži Talentmania (2010), kdy vyhrála v pouhých 12 letech, nebo prvenství v celosvětové pěvecké soutěži Concorso Internazionale „Musica Sacra“ v Římě (2014), díky kterému získala stipendium na letních pěveckých kurzech v italském Arezzu 2015 pod vedením věhlasného barytonisty La Scaly Renato Brusona. Také Patricia má za sebou řadu vystoupení na galakoncertech a festivalech doma i v zahraničí.

životopisy ke stažení zde