K4 Talentované mládí

Koncert je zrušen – vstupenky je možné vrátit do konce srpna

Maurice Ravel
Introdukce a Allegro pro harfu, flétnu, klarinet a smyčcové kvarteto

Joseph Haydn
Koncert pro violoncello a orchestr č. 1 C dur

Edvard Hagerup Grieg
Smyčcový kvartet g moll op. 27 (v úpravě pro smyčcový orchestr)


Amelia Tokarska – harfa

Andrei Ioniță
– violoncello
Janáčkův komorní orchestr
Jakub Černohorský
– umělecký vedoucí

 

Francouzský impresionista a mistr instrumentace Maurice Ravel měl ze svých skladeb údajně nejraději právě Introdukci a Allegro pro harfu, klarinet a smyčcové kvarteto. My dílo vyslechneme v podání harfistky Amelie Tokarské, která svým provedením ohromila porotu interpretační soutěže JFO. Na pódiu ji vystřídá mladý rumunský violoncellista Andrei Ioniță, vítěz Čajkovského soutěže v Moskvě (2015) a BBC New Generation Artist (2016). Ioniță patří k nejvýraznějším vycházejícím hvězdám současné hudební scény a zaslouženě vzbuzuje nadšení mezi odbornou i laickou veřejností. Dílo norského skladatele Edvarda Griega s výjimkou Peer Gynta a klavírního koncertu se na českých pódiích příliš často nevyskytuje. Uvedení jeho Smyčcového kvartetu g moll, který vyslechneme v úpravě pro smyčcový orchestr, je následováníhodnou výjimkou.

Nenechte si ujít

E3 Večer pro tři flétny

Koncert je zrušen – vstupenky je možné vrátit do konce srpna

Brilantní a zároveň šarmantní Ibertův koncert pro flétnu je považován za jeden z nejtěžších ve flétnovém repertoáru. Kromě něj uslyšíme dokonce dvě flétny  i v Doplerově koncertu.

30. 04. 2020
18:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 120 Kč

A5 Fantastická symfonie

Koncert je zrušen – vstupenky je možné vrátit do konce srpna

Leonard Bernstein skladbu popsal jako první hudební expedici do psychedelie, protože líčené halucinace a sny naznačují, že Berlioz minimálně část tohoto díla složil pod vlivem opia, jež užíval na bolesti zubů. 

21. 05. 2020
19:00 hod.
Dům kultury města Ostrava
od 160 Kč
Zobrazit detail

G4 David Koller s JFO

Koncert je zrušen – vstupenky je možné vrátit do konce srpna
S ostravským orchestrem se představí charismatický zpěvák, bubeník a autor řady hitů David Koller, který se již jednoznačně stal jednou z jasných hvězd českého hudebního nebe.

11. 06. 2020
19:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 700 Kč