Janáčkova filharmonie OstravaFilharmonické zápisníky

Filharmonické zápisníky

Máme rádi, když to ladí. A když vznikají harmonické spolupráce. To vše se u našich nových zápisníků stalo.

 

Zápisník Srdce a Zápisník Klavír vyrobilo pro Janáčkovu filharmonii Ostrava lokální upcyklační studio papíru p a p i d u  upcyklací zkušebních tiskových archů katalogu JFO a starých plakátů z již uskutečněných koncertů. Sběrový materiál byl využit při samotné výrobě, ale sloužil také jako prvotní inspirace k tvorbě.

Tvorba p a p i d u je naprosto jedinečná, postavena na dotyku lidské ruky a na pohledu lidského oka. Vzniká s respektem k materiálu a lidem, kteří ho vytvořili, a těm, co jej formují dále. Upcycling je cesta, která má veliký potenciál – využívá materiál, který už není aktuální, tedy nemůže být dále používaný pro svůj původní účel, ale stále nese firemní identitu, která platná zůstává… Neplatné tiskoviny se tak rázem stanou opět platnými –  jen změní svou formu.

Upcycling znamená individuální přístup, energii a práci, která nejede na továrním pásu, ale děje se v limitovaných, často neopakovatelných edicích. Díky upcyclingu jsme vrátili do hry také naše staré katalogy. V p a p i d u jsme je nechali proměnit na kapsy na vstupenky. Lístky na naše koncerty tak dostanete ve fragmentech obrazu a textu o hudbě, lidech, Ostravě, Janáčkovi a také novém koncertní sále.

 

Vyrobeno s radostí a hrdostí v Ostravě pro Janáčkovu filharmonii Ostrava, pro vás!

 

 

Zápisník Srdce – 149,- Kč

Zápisník Klavír – 299,- Kč

Zápisníky jsou k zakoupení v Janáčekpointu v Domě kultury města Ostravy.