19. 10. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč

C1 Pociťuji

Spoustu pocitů můžete prožít na prvním koncertě z cyklu C, kde bude znít to, co máte rádi. Slibujeme, že se vypořádáte se vším, co budete cítit a rozhodně na to nebudete sami. Stačí se posadit a užívat si s průvodkyní Markétou Matulovou, dirigentem Marošem Potokárem, orchestrem i ostatními v publiku.

 

Edward Elgar
Nimrod, variace č. 9 z cyklu Enigma, variace na vlastní téma pro velký orchestr op. 36

Igor Stravinskij
Pekelný tanec z baletní suity Pták ohnivák

Modest Petrovič Musorgskij
Baba Jaga (Domek na kuřích nožkách) z cyklu Obrázky z výstavy

a další

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Janáčkova filharmonie Ostrava
Maroš Potokár – dirigent

 

Máte vztek? Pusťte ho. Bojíte se? Chytněte souseda za ruku. Chce se vám smát? Držte se za břicha a smějte se! Jste dojatí? Přiložte kapesníky a plačte! Zažijte koncert, v němž rozehrajeme vaše emoce, brkneme na vaše pocity a naladíme vaši energii. Ale nejen vás posluchačů. Co cítí orchestr a jaké pocity má dirigent? Citlivě se posaďte a pociťujte.

Nenechte si ujít

E1 Mladí sólisté I

V podání talentovaných mladých umělců, kteří uspěli v interpretační soutěži Janáčkovy filharmonie, zazní pestrá směsice koncertních skladeb pro klarinet, zobcovou flétnu, hoboj nebo klavír, a to od baroka přes vídeňský klasicismus až po jazz.

02. 11. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 200 Kč
Zobrazit detail

C2 Naslouchám

Co horšího by se vám mohlo stát na koncertě, než že byste neslyšeli? Slyšeli špatně, málo nebo vůbec ne? Na druhém koncertě cyklu C zazní Mambo z muzikálu West Side Story nebo třeba šestá část z kantáty Carmina Burana. Stačí se usadit a ponořit se do toho, co máte rádi…

07. 12. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč
Zobrazit detail

G2 Adiemus s Permoníkem

Mimořádný zážitek slibuje propojení nezaměnitelného hlasu Lenky Dusilové, s multižánrovou zpěvačkou Gabrielou Vermelho, předním českým flétnistou Janem Kvapilem, Koncertním sborem Permoník a JFO. Nenechte si ujít propojení klasické hudby s tou keltskou a africkou world music.

29. 02. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 600 Kč
Zobrazit detail