19. 10. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč

C1 Pociťuji

Spoustu pocitů můžete prožít na prvním koncertě z cyklu C, kde bude znít to, co máte rádi. Slibujeme, že se vypořádáte se vším, co budete cítit a rozhodně na to nebudete sami. Stačí se posadit a užívat si s průvodkyní Markétou Matulovou, dirigentem Marošem Potokárem, orchestrem i ostatními v publiku.

Michail Ivanovič Glinka
Ruslan a Ludmila, předehra

Modest Petrovič Musorgskij
Baba Jaga (Domek na kuřích nožkách) z cyklu Obrázky z výstavy

Modest Petrovič Musorgskij
Bydlo z cyklu Obrázky z výstavy

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Symfonie č. 4 “Italská” 4. Saltarello

Edward Elgar
Nimrod, variace č. 9 z cyklu Enigma, variace na vlastní téma pro velký orchestr op. 36

Carlos Gardel/ JohWilliams
Tango Por una cabeza

Robert Vollstedt
Čarovný klarinet

Gustav Mahler
Adagietto ze Symfonie č. 5

Igor Stravinskij
Pekelný tanec z baletní suity Pták ohnivák

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Janáčkova filharmonie Ostrava
Maroš Potokár – dirigent

 

Máte vztek? Pusťte ho. Bojíte se? Chytněte souseda za ruku. Chce se vám smát? Držte se za břicha a smějte se! Jste dojatí? Přiložte kapesníky a plačte! Zažijte koncert, v němž rozehrajeme vaše emoce, brkneme na vaše pocity a naladíme vaši energii. Ale nejen vás posluchačů. Co cítí orchestr a jaké pocity má dirigent? Citlivě se posaďte a pociťujte.

 

Na tento koncert si mohou studenti zakoupit zvýhodněné vstupenky v rámci projektu Mladý divák. Ten vytváří komunitu studentů, kteří rádi chodí za kulturou v Ostravě. Získávají lepší ceny a také jsou pro ně pořádány nejrůznější zajímavé programy jako návštěvy zákulisí, diskuse s umělci a podobně. Více info na www.mladydivak.cz.

Nenechte si ujít

E1 Mladí sólisté I

V podání talentovaných mladých umělců, kteří uspěli v interpretační soutěži JFO, zazní pestrá směsice koncertních skladeb pro klarinet, zobcovou flétnu, hoboj nebo klavír, a to od baroka přes vídeňský klasicismus až po jazz.

02. 11. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 200 Kč

C2 Naslouchám

Co horšího by se vám mohlo stát na koncertě, než že byste neslyšeli? Slyšeli špatně, málo nebo vůbec ne? Na druhém koncertě cyklu C zazní Mambo z muzikálu West Side Story nebo Janáčkovy Pilky. Stačí se usadit a ponořit se do toho, co máte rádi…

07. 12. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč
Zobrazit detail

G2 Adiemus s Permoníkem

Mimořádný zážitek slibuje propojení nezaměnitelného hlasu Lenky Dusilové, s multižánrovou zpěvačkou Gabrielou Vermelho, předním českým flétnistou Janem Kvapilem, Koncertním sborem Permoník a JFO. Nenechte si ujít propojení klasické hudby s tou keltskou a africkou world music.

29. 02. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 600 Kč
Zobrazit detail