23. 02. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 300 Kč

C3 Neodolám!!!

Zaposloucháme se do skladeb naplněných city a emocemi. Co se nechat roztančit některým ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka, dojmout se při poslechu děl maestra Morriconeho či se rozohnit poslechem Rossiniho? Mnoho hudby totiž znamená mnoho emocí.

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – režie a koncepce
Janáčkova filharmonie Ostrava
Alena Jelínková  – dirigent

 

A co by ne! Dnes je dovoleno vše. Cílem koncertu je naprosto neodolat. Neodolatelná hudba, neodolatelný orchestr, neodolatelná dirigentka. Je libo tančit? Tancujte. Je libo zpívat? Zpívejte z plna hrdla! Smějte se či plačte. Vždyť hudba dokáže být tak neodolatelná! A co teprve hudebníci Janáčkovy filharmonie! Předsudky jsou překonány. Vždyť ta dirigentka je tak sympatický člověk. Toužíte ji obejmout? Udělejte to! Neodolejte a rozehrajte své emoce. Takový bude neodolatelný koncert!

Doporučujeme pro žáky od 2. stupně ZŠ.

Nenechte si ujít

C4 Oddávám se…

Zaposlouchejte se do příběhů schovaných mezi linky notové osnovy a nechte se unést hudbou Vivaldiho, Rogerse nebo Saint- Saënse. Hudba je totiž nejprocítěnějším vypravěčem. Průvodní slovo patří Markétě Matulové.

06. 04. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 300 Kč
Zobrazit detail

G4 Hudba ve filmu 2

Filmová hudba je pro vyznění díla prý stejně zásadní jako jeho obrazová část. Chuei Iwasaki, dirigent původem z Japonska, představí spolu s orchestrem hudbu z hollywoodských trháků i méně známých snímků.

15. 03. 2023
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
Zobrazit detail

E4 Mladí sólisté III.

Poslední koncert Cyklu E přinese díla světových skladatelů. V úvodu zazní Inkantace E. Rautavaaryho a závěr bude patřit houslovému koncertu N. Paganiniho. Sólového partu se ujme šestnáctiletá Korejka Boha Moon.

04. 05. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 180 Kč
Zobrazit detail