28. 11. 2022
19:00 hod.
Kino Vesmír
od 200 Kč

K2 Camerata Janáček

Komorní ansámbl bude dirigovat talentovaný asistent šéfdirigenta JFO Maroš Potokár a za klavír se posadí Nikol Bóková. Důležitou částí programu bude také hudba soudobá.

 

Ilja Zelenka
Musica Slovaca

Ottorino Respighi
Aria per archi

Pavel Zemek Novák
Symfonie č. 3 „Medjugorie“ pro klavír a 10 smyčcových nástrojů

Dmitrij Šostakovič
Preludium a fuga op. 87 č. 5, úprava pro smyčcový orchestr (instrumentace Josef Staněk)

Bohuslav Martinů
Partita pro smyčcový orchestr op. 20

Sergej Prokofjev
Předehra na hebrejská témata pro klarinet, klavír a smyčce op. 34

 

Nikol Bóková – klavír
Camerata Janáček
Pavel Doležal – umělecký vedoucí
Maroš Potokár – dirigent

 

Velmi důležitou část programu tohoto koncertu představuje hudba soudobá. Symfonie Pavla Zemka Nováka se už svým názvem hlásí k mariánskému zjevení v hercegovinském Medžugorje. Jedná se o 25minutovou skladbu, která má specifickou formu o 33 částech. Střídají se v ní úseky rytmické i napjaté, s částmi magickými i líbivými. Skladba je skvělým příkladem současné hudby autora s velmi osobitým přístupem. Je napsaná srozumitelně, až klasicky.

Jak už název Šostakovičova díla Preludium a fuga napovídá, autor se nechal inspirovat J. S. Bachem a jeho Dobře temperovaným klavírem. Stejně jako Bach napsal cyklus 24 preludií a fug. Tentokrát z něj uslyšíme pouze jednu část v aranžmá pro komorní orchestr.

Bohuslav Martinů zkomponoval Partituru pro smyčcový orchestr v roce 1931 při svém několikaletém pobytu v Paříži. Příjemné a pozitivní dílo nezapře inspiraci tvorbou velikánů tehdejšího pařížského hudebního světa – Stravinského a Honnegera –, ale také jazzem.

Komorní ansámbl bude dirigovat mladý talentovaný dirigent Maroš Potokár. Za klavír se posadí Nikol Bóková.

Nenechte si ujít

K3 Vondráček a Doležalovo kvarteto

Díla českých mistrů Josefa Myslivečka, Vítězslava Nováka nebo jeho učitele Antonína Dvořáka. Komorní hudba v podání Doležalova kvarteta a klavíristy Lukáše Vondráčka.

13. 02. 2023
19:00 hod.
Kino Vesmír
od 200 Kč
Zobrazit detail

K4 OK Percussion Duo

Dva brněnští hudebníci prezentující se originálním repertoárem. K produkci přizvali slovenského houslistu Milana Paľu a vedle houslí zazní právě perkuse Martina Kleibla a Martina Opršála.

13. 03. 2023
19:00 hod.
Kino Vesmír
od 200 Kč
Zobrazit detail

R3 Zee Zee

Zee Zee je mladá vycházející čínská hvězda, která zahraje klavírní skladby Richarda Wagnera, Arnolda Schönberga, Maurice Ravela a Franze Liszta.

17. 04. 2023
19:00 hod.
Kino Vesmír
od 230 Kč
Zobrazit detail