fbpx

Janáčkova filharmonie OstravaK/Komorní cyklusK2 Colli a La Scala String Quartet

K2 Colli a La Scala String Quartet

Program koncertu

Změna programu!

Franz Schubert
Smyčcový kvartet c moll op. 12 D 703,  známý jako Kvartetní věta c moll

Dmitrij Šostakovič
Smyčcový kvartet č. 8 c moll op. 110

Robert Schumann
Klavírní kvintet Es dur op. 44

 

Federico Colli – klavír
La Scala String Quartet

 

Do Ostravy se opět vrací vynikající pianista Federico Colli (na snímku). Po vystoupení s Janáčkovou filharmonií a samostatném recitálu si tentokrát ke spolupráci přizval La Scala String Quartet, soubor složený z předních hráčů orchestru stejnojmenného milánského operního domu. Večer zahájí kvarteto, které v první půli koncertu zahraje skladby Schuberta a Šostakoviče. Po přestávce pak všichni společně provedou jedno ze stěžejních děl komorní literatury. Opravdovým těžištěm Schumannovy tvorby jsou skladby pro klavír. Z jeho komorních děl pak vyniká Klavírní kvintet Es dur věnovaný jeho ženě a skvělé klavíristce Claře. Proto není divu, že v něm má klavír dominantní roli.

Nenechte si ujít

Tomáš Klus s Janáčkovou filharmonií II.

Na místo činu se po úspěšném debutu s Janáčkovou filharmonií v únoru 2018 vrací charismatický zpěvák Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Tentokrát se můžete těšit na Klusymfonii.  

25. 11. 2019
20:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 900 Kč

M1 Ukolébavky

Koncert je určen všem (od těch nejmenších až po ty zralé a zkušené), kteří rádi usínají a spí. Součástí bude i doprovodná výstava obrazů Jaroslava Róny. 

10. 12. 2019
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 240 Kč

M2 Vánoční koncert

Britský skladatel Benjamin Britten napsal Ceremony of Carols během druhé světové války, když v roce 1942 překročil Atlantik na palubě nákladní lodi. 

20. 12. 2019
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 220 Kč